Kim Dotcom buduje další Megaupload, tentokrát s šifrovaným úložištěm souborů

Kim Dotcom je spojený s celosvětově známým serverem jménem Megaupload, který sloužil ke sdílení souborů. Nicméně v roce 2012 americká vláda hostingovou službu zatrhla, protože porušovala autorská práva. V roce 2013 Kim Dotcom přemýšlel nad dalším projektem, který by na Megaupload navazoval.

Kim Dotcom před několika lety se svými společníky spustil platformu Mega.co.nz, která pokročile šifrovala sdílené soubory, čímž nebylo jednoduché je odhalit. Nicméně z projektu vystoupil. Ve svých posledních tweetech oznámil, že vyvíjí zbrusu nový Megaupload, který bude spuštěný pravděpodobně v lednu příštího roku.

6957956056_60e2f811a3_o

Kim Dotcom buduje další službu. Zdroj: Flicrk

Plány o službě oznámil už během loňského srpna, ale doposud neodhalil název pro svůj projekt. Pouze serveru TorrentFreak prozradil, že služba umožní uživatelům synchronizovat soubory ve všech zařízeních, přičemž nebude stanovovat žádná omezení na datové přenosy a nabídne šifrování.

AKTUALIZACE: Před několika dny se Kim Dotcom na Twitteru pochlubil tím, že Megaupload ve své původní podobě by měl být k dispozici od 20. ledna 2017. A dokonce by měl obnovit kdysi registrované účty a placené prémium funkce. Šifrování dat bude fungovat tak, že před stažením anebo po nahrání souborů na server nebude možné jejich přečtení třetí stranou.

Zdroj:The Next Web, Zdroj titulní fotografie: Flicrk

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru