Dnes vyšlo 15 článků

Kim Dotcom bude konkurovat Skypu, sází na bezpečnost

Pokud chcete být úspěšní, je nejlepší přijít s nějakým úžasným nápadem, který na světě ještě neexistuje. Jestliže se rozhodnete kopírovat něco již existujícího, musíte do toho jít s tím, že máte v rukávu nějaké eso. Něco, čím všechny dostanete. Něco velkého. A Kim Dotcom takové eso v rukávu má.

Není to poprvé, co se rozpovídal o tom, že se chystá prorazit s nějakou novou službou. Už v únoru 2013 slíbil, že společnost Mega bude expandovat do oblasti emailu, chatu, hlasových a video služeb a na mobilní trh. O bezpečné emailové službě od té doby nebylo nic k zaslechnutí, ale firma vydala několik mobilních aplikací a zbytek jejích slibů vede k cíli, který se teď zřejmě dočká svého naplnění: komunikační služba.

Kim Dotcom se rozhodl, že bude konkurovat Skypu. Jeho společnost Mega se chystá představit plně šifrovanou chatovací službu s možností videohovorů a rychlého přenosu souborů. Právě přenos souborů není žádným velkým překvapením, protože jak jistě víte, Dotcom se proslavil především slavným MegaUploadem. Snad mu konkurence Skypu nepřinese tolik problémů jako právě MegaUpload, kvůli kterému si poseděl ve vězení.

kim_dotcom_tweet_2_bye_bye_skype

Dotcom si věří. Skypu dává sbohem.

A to eso v rukávu?

Dotcom se chystá nabídnout uživatelům své služby absolutní bezpečí jejich dat. Už loni se totiž zmínil o tom, že třeba Gmail, Skype nebo iCloud nám neposkytují dostatek soukromí. A ani nemohou. Sídlí v USA a americká vláda za určitých okolností může požadovat přístup k jejich datům.

kim_dotcom_tweet_1

Nemají na vybranou. I Skype musí poskytovat data vládě.

O nové službě se mluví pod hashtagem #MegaChat, prý to ale nebude konečné jméno.

Zdroj: VentureBeat

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru