Kickstarter#60: Bios Incube, speciální květináč, který využívá pro pěstování rostlin popel zesnulých

Španělský startup přišel s novým způsobem, jak pěstovat rostliny z popela zesnulých a zůstat ,,spojený“ ze všemi pozůstalými. Ano, přesně toto je idea, na které je založený startup s názvem Bios Incube. Tento projekt byl spuštěn na začátku měsíce a už stihl vybrat takovou částku, aby splnil požadovaný cíl.

Systém těchto květináčů umožní pěstovat rostliny i těm, kteří doposud neměli dostatek prostoru. Bios Incube je úplně samostatný květináč, který vyžaduje pouze periodické naplnění vodní nádrže, aby nedošlo k uhynutí rostliny.

Cílem tohoto projektu je být v kontaktu s lidmi, kteří už mezi námi nejsou.

,,Když někoho ztratíte, je tu období, v kterém tato osob pro vás ještě neodešla, protože si ji stále pamatujete a nechcete na ni zapomenout. Skutečnost, že můžete mít na živu bytost, která roste z popela vašich zesnulých je pro nás doopravdy krásné a v určitém smyslu zároveň poetické,,“ říká zakladatel projektu Roger Moliné.

Cena tohoto květináče s urnou se bude pohybovat okolo 550 eur (15 100 korun) a zákazníci budou mít na výběr hned z několika semínek – javor, ginko, buk nebo borovice.

74e8d9079e8010f77f65d09eb388c9d8_original 400016fc6cad7b9fbbc39aa64206f742_original

Zdroj: Kickstarter

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru