Kickstarter

Služba Kickstarter byla založena roku 2009. Jejími zakladateli tehdy byli  Perry Chen, Yancey Strickler and Charles Adler. V roce 2010 již byla recenzována světovými americkými novinami jako „Nejlepší vynález roku 2010″. Jedná se o investiční platformu, která má za cíl pomoci schopným podnikatelům získat potřebné investice na jejich projekty.

Jako financování různých start-upů nebo jen jednorázových projektů či nějakého nápadu je internetová služba Kickstarter stále populárnější a pomáhá jak samotným producentům, tak i těm, kteří mají nějaké menší volné finanční prostředky a mohou je velmi slušně zhodnotit a ještě podpořit dobré nápady. Díky mobilní aplikaci, která je zatím dostupná pouze pro přístroje s iOS (iPhone + iPAD), mohou být uživatelé neustále v obraze, vědět, jaké nové projekty jsou k dispozici nebo jak se vyvíjí jimi vybrané a podporované projekty. Přispěvky mohou být od částky 1 dolaru více, sponzoři mohou být odměněni za své přispění poděkováním od autora či ziskem produktu, pokud se jedná o výrobu nebo třeba bude jeho jméno uvedeno v knize, ve hře apod. Vše se odvíjí od částky, kterou sponzor přispěje. U každého projektu je vypsána odměna za daný příspěvěk dle jeho výše (100, 1 000, 10 000 dolarů).

Hlavní smysl je v tom, že peníze dostanete pouze v případě, kdy vám lidé pošlou minimálně tolik peněz, kolik jste si určili. Pokud na konci kampaně (která trvá většinou 30 dní) nedosáhnete svého cíle, nedostanete nic a lidem se žádné peníze neodečtou a tudíž projekt nevznikne. Přispívat lze různými částkami a každý tvůrce projektu nabízí různé odměny. To znamená, že například pošlete $10 a za to dostanete hru, když přispějete $20 tak dostanete hru a soundtrack a tak dále.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru