Dnes vyšlo 15 článků

Kickstarter: Muž vybral půl miliónu korun… na bramborový salát

Kickstarter: Muž vybral půl miliónu korun… na bramborový salát

Na Kickstarteru se pravidelně objevují velice zajímavé, často dokonce přelomové projekty. Namátkou v posledních dnech třeba skener na jídlo SCiO, skener na jakékoliv písmo nebo česká RPG hra. A k těmto projektům se nyní přidá… bramborový salát.

 

Autorem tohoto „projektu“ je Zack Danger Brown. Za cíl si stanovil vcelku rozumnou částku – 10 dolarů, tedy v přepočtu asi 200 korun. To je docela slušná cena za kvalitní salát. Nicméně kdyby tehdy Zack tušil, jakých rozměrů projekt dosáhne…

A jak ho to vůbec napadlo? Někdo se ho zeptal, jestli už někdy dělal bramborový salát. Řekl, že ne a založil projekt na Kickstarteru, aby to změnil. A výsledek? Po necelém týdnu má na salát více než 20 tisíc dolarů, tedy přes 400 tisíc korun.

A to přitom ještě má 25 dní do skončení projektu. Kdo ví tedy, jakých částek nakonec dosáhne.

Jak toho dosáhl

A co stojí za jeho úspěchem? To nikdo neví. Možná šlo jenom o pouhou recesi ze strany lidí, či jenom o hlad. Každopádně tento projekt nabízí odměny přispívatelům. Už při přispění jednoho dolaru máte jistotu, že bude vaše jméno vysloveno při vytváření salátu.

Tento muž stojí za celým projektem

Tento muž stojí za celým projektem

Že vám to nestačí? Při dvou dolarech navíc dostanete fotografii z přípravy salátu a poděkování na webových stránkách. A při třech dolarech si dokonce budete moci i kousnout.

Při pěti a více dolarech budete moci navíc vybrat jednu z přísad a při deseti se dokonce můžete naživo zúčastnit kuchtěni salátu. Při přispění více peněz můžete dostat čepici, tričko nebo kuchařku s bramborovými saláty.

Plány

Je jasné, že při více než dvou tisící přispívatelích bude těžké splnit všechno tyto sliby. Například při poslední aktualizaci (v době, kdy měl „teprve“ 3 tisíce dolarů) měl v plánu vytvářet tento salát v nějaké jídelně a streamovat jej na internet. A prý do budoucna plánuje i nějaký větší projekt.

Nicméně nyní má k dispozici 15x více peněz, a tak bude zajímavé sledovat, co vymyslí. Pokud máte chuť na bramborový salát, tak nyní máte tu nejoriginálnější možnost jak ho získat.

Zdroj: kickstarter.com, buzzfeed.com, mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru