Dnes vyšlo 15 článků

Kickstarter #7: iCamPRO FHD, první domácí hlídácí robot

Kickstarter #7: iCamPRO FHD, první domácí hlídácí robot

Technologie jdou neustále vpřed ve všech odvětvích, dokonce i v bezpečnosti. A z této oblasti se na Kickstarteru nedávno objevil zajímavý projekt – první chytrá domácí hlídací kamera.

„Kamera? To už tu bylo ne?“ Tohle asi proběhlo hlavou z každého vás. Nicméně iCamPRO je první kamerou, která nejenom ,že vidí a slyší, ale i zachycuje pohybující se předměty.

Jistě znáte ty scény z filmů, kde se hlavní postavy vyhýbají kamerám, které jsou vždy natočeny jenom do jednoho místa nebo se v pravidelných intervalech otáčejí.

Tak přesně takhle iCamPRO nefunguje. Jelikož vnímá své okolí, takže se automaticky směruje tam, kde se něco děje.

I proto má v sobě tato kamera o velikosti cca 7 centimetrů zabudovaný výkonný procesor. S jeho pomocí a zabudovanými senzory kamera dokáže rozpoznat pohyb a automaticky ho začít sledovat. Jak to funguje můžete vidět například na tomto videu:

Kvalita

A jaké všechny vlastnosti má tato kamera? Nejlépe to asi vystihuje tento oficiální obrázek:

icampro_vyhody

Ale obrázky většinu lidi nezajímají. Chtějí vidět, jak to vypadá v praxi. I proto vzniklo toto video, kde můžete vidět záznam z kamery:


Jak můžete vidět, tak kvalita videa je vcelku obstojná. Asi i proto projekt zaznamenal takový úspěch na Kickstarteru.

Kdy a za kolik

Většina projektů má problém prosadit se mezi obrovskou konkurencí. To ale neplatí pro iCamPRO, který je již defakto hotový a stačí jenom dodělat poslední maličkosti.

Proto se jeho autoři rozhodli jakožto cíl určit 1 tisíc dolarů. Ten se jim samozřejmě povedlo splnit – už se jim povedlo vybrat 190 tisíc dolarů.

Je už tedy jasné, že se této skutečně dočkáme. Předběžné datum je stanoveno na květen tohoto roku, a cena pro podporovatele projektu je stanovena na 150 dolarů, tedy asi na 3,5 tísíce korun.

Maloobchodní cena je přitom dvakrát větší. Pokud vás tedy tato kamera zaujala, je nejvyšší čas přemýšlet o její koupi. Jinak se vám to prodraží.

PŘEDCHOZÍ KICKSTARTER PROJEKT

Zdroj: Kickstarter.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru