Kickstarter #54: Za hudbu pro kočky vybral přes 5 milionů Kč

Na Kickstarteru byl představen opravdu nevšední projekt, který by měl obohatit život našim často velmi znuděným domácím mazlíčkům: kočkám.V čem tato hudba spočívá? A skutečně funguje?

David Teie, muž, který se narodil do hudební rodiny a hudbou zkrátka žije, představil na crowdfoundingovém webu Kickstarter svůj unikátní projekt, který prý zpestří život kočkám. Vytvořil pro ně totiž hudbu, která se jim má líbit.

2015-11-29_230850

Hudba přizpůsobená kočičímu sluchu

Zvuky jsou nahrávány tak, aby byly uzpůsobeny velmi citlivému sluchu koček. K dispozici budou CD i formáty hudby ke stažení. Kočky prý věnují svému sluchu 25% procent svého mozku, oproti člověku, který svůj mozek využívá ke sluchu pouze ze 3%.

2015-11-29_231047

V roce 2008 složil David Teie první dvě skladby, které dle vědecké studie publikované v Applied Animal Behavior Science, zaujaly 77% koček. David Teie by jednou chtěl pomoci psům, kteří byli týráni a zavíráni do klecí, kočkám, které byly opuštěné a mnoha dalším zvířatům, relaxační hudbou právě pro ně.

2015-11-29_231124

Jak to funguje?

Kočky si pamatují zvuky jako vrnění, sání mléka nebo cvrlikání ptáků, které zaslechly krátce po narození. Hudba pro kočky je sestavena tak, aby obsahovala přirozené zvuky pro kočkovité šelmy a je přizpůsobeny kmitočtu, jaký kočky používají pro komunikaci. Například harfa zde hraje 23x za sekundu, což přesně odpovídá kočičímu předení. Výsledkem je dokonalá relaxace kočky.

Hudba pro opice

Pokud vše bude fungovat dobře a opravdu budou kočky po celém světě poslouchat jeho hudbu, rád by vytvořil hudbu i pro další živočisné druhy v souladu se zvuky, které jsou jim přirozené. Jeho prvním projektem byla hudba pro opice. Hudba byla testována pomocí univerzity ve Wisconsinu a fungovala! Opice ji skutečně poslouchaly.

Lidé již na tento projekt přispěli 241 651 dolarů, což je více než 5 799 000 Kč. Přispět můžete i vy, a to přímo na Kickstarteru. Již za 5 dolarů získáte jeden song pro svou kočku.

Osobně jsem tuto hudbu zkoušela na svých kočkám a příliš zájmu jsem na nich nepozorovala, ale možná, že jsem jen pustila špatný „hudební styl“. :-) I u lidí se přece hudební vkus liší a ten, kdo poslouchá country, většinou nesnese metal. :-) A co vaše kočky? Líbí se jim hudba, která jim je určená?

Zdroj/foto: Kickstarter,musicforcats

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru