Kickstarter #47: Gest chce nahradit myš i klávesnici

Pamatujete na Tonyho Starka, jak ve své laboratoři ve filmu Iron Man procházel obrovské množství dat jen pohybem ruky? Přesně tenhle způsob ovládání počítače vám chce umožnit startup Gest. Sice doma zřejmě nemáte holografický displej, který vyplňuje místnost vaší soukromé laboratoře, ale jinak to bude podobné.

Gest vyvinutý společností Apotact Labs nevypadá zrovna přívětivě. Oblečete si ho podobně jako rukavice, ale všude je spousta drátů. Jsou v něm akcelerometry, gyroskopy a magnetometry. Jedná se o složitou technologii, která ovšem bohatě nahradí klávesnici i myš.

gest

Musíte mít snímač na ruce a ještě zvlášť na každém prstu

Klávesnice a myš ztrácí smysl

Spoluzakladatel a CEO Apotact Labs Mike Pfister vysvětlil, že nápad na takový výrobek se zrodil z frustrace, kterou cítil, když se snažil použít klávesnici na malé obrazovce.

„Klávesnice a myš mají pořád menší smysl, protože naše zařízení se zmenšují,“ popisuje. „Potřebujeme nějaký nový způsob, jakým je budeme ovládat. Něco, co nás dostane zpět k základům, jak jsme zvyklí jako lidé komunikovat. Proto jsme vytvořili Gest.“

Pfister s týmem sestavili první prototyp Gest přes noc na hackathon téměř před dvěma lety. Od té doby ho redesignovali a vylepšovali, až si troufli zveřejnit ho na Kickstarteru a žádat o 100 000 dolarů. A přestože zbývá ještě přes dvacet dní, částku už dávno překonali!

gest-development

Proti těmto vývojovým stádiím je teď Gest překrásný

Zajímavé je například psaní na klávesnici bez klávesnice, které vidíte na následujícím videu. Jen by nebylo vhodné úplně pro každého. Musíte si být jisti, kde se nachází které písmenko.

Implementace do počítačů bude ještě problematická

Na rozdíl od snímačů pohybu jako Xbox Kinect nebo Leap Motion Gest nesleduje přesné pohyby. Rozeznává jen akce, které zná – tedy například dvojklik na myši nebo klepnutí na klávesu „D“. Připojíte ho přes Bluetooth, ale nevýhodou je, že nepracuje s každým softwarem.

gest-limited-edition

Ve hře je i limitovaná edice

Konečné vypuštění finálního výrobku má nastat v listopadu příštího roku a slibují podporu Photoshopu. Využijí Adobe SDK, Adobe s nimi přímo nespolupracuje. Hlavním cílem pro následující rok proto pro Apotact Labs zůstává naučit svou technologii spolupracovat se široce používanými programy. Pak Gest bude mít smysl a někdo si ho za 200 dolarů (5 000 Kč) určitě koupí.

Komentáře

Nahoru