Dnes vyšlo 15 článků

Kickstarter #4: Klávesnice a myš v jednom

Kickstarter #4: Klávesnice a myš v jednom

Dokážete si představit, že byste neměli myš nebo klávesnici? Jsme zvyklí, že neustále musíme jednu ruku přesouvat z jednoho na druhé. Ale na Kickstarteru je teď jeden nápad, který jde naprosto proti proudu. Jedná se o klávesnici a myš v jednom.

KeyMouse si můžete představit jako klasickou QWERTY klávesnici rozdělenou na dvě poloviny. Každá polovina je určena pro jednu ruku a má tvar podobný myši. Obě půlky fungují přes bluetooth.

keyMouse

Už nebudete muset přesunovat ruku

Klávesy jsou vesměs stejné jako na běžné klávesnici, je zde ale i pár speciálních. S pomocí Number Shift si zapnete numerickou klávesnici, s Arrow Shift získáte šipky. Palcem ovládáte spoustu programovatelných kláves. Jsou předprogramované na ovládání hudby a hlasitosti, enter, maximalizování či minimalizování okna a další používané funkce. Nic vám ale nebrání si je přeprogramovat.

number_shift

KeyMouse vám nabídne všechno, co nabízí běžná klávesnice

Ke KeyMouse je totiž dodáván i software.

software_keymouse

Spoustu kláves si budete moct sami naprogramovat

Prý je KeyMouse ideální naprosto pro všechny. Jde s ní dobře hrát, programovat, kreslit v CADU, brouzdat po internetu, vytvářet grafiku a tak dále. Taky je skvělá, když si pohodlně sednete do křesla:

v_kresle

Někdy se vážně hodí mít pro každou ruku samostatnou klávesnici

Jak se vyvíjelo?

1

Nejdřív přišla na řadu myšlenka rozdělení na dvě části

2

Navrhl se design

3

Model se vytiskl

4

Dolaďoval se design

A jak se bude vyvíjet?

V současné době probíhá kampaň na Kickstarteru. Ještě přes 20 dní pokračovat bude. Pravda je taková, že je vybrána teprve čtvrtina požadované částky, takže kdo ví, jak to dopadne.  Aktuálně se projekt představil na veletrhu CES, kde získal dostatek zpětné vazby. Na to konto vzniklo webové hlasování o tom, co by lidé chtěli přidat či vylepšit.

V únoru má být dokončen prototyp a kompletní produkt má být představen v srpnu letošního roku. Pokud tedy všechno vyjde.

PŘEDCHOZÍ KICKSTARTER PROJEKT

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru