Kickstarter #39: SOLU – Kapesní počítač ze dřeva, který absolutně mění paradigma o desktopech

Kickstarter vám zajisté představovat nemusíme, psali jsme už o mnoha zajímavých projektech, které na něm byly představeny a sbíraly peníze na svou realizaci. Tentokrát tu máme úplně luxusní vynález, který se vám určitě bude líbit. Finský startup s názvem Solu totiž boří všechny zažité vlastnosti desktopů. Možná nám ukazuje nový směr, kterým se bude v budoucnu ubírat výpočetní technika.

Nejdříve pojďme k tomu, co to vlastně je a co si pod názvem „Solu“ představit. Jedná se o opravdu vrchol technologie – malý designovaný počítač, který plně spolupracuje s cloudovými uložišti. Žádné zálohování, žádný zmatek v úložišti. Vše udělá Solu za vás a ještě vám za to pomalu poděkuje.

Výkonný kapesní počítač

To nejlepší teprve přijde, vývojáři při tvorbě nového „kapesního“ počítače mysleli zeleně. Proto jako stavební materiál luxusního počítače použili dřevo. Možná se opakujeme, ale dřevo hold přináší dávku elegance a stylu, jako tomu je u slovenského Xerry. Solu má mnoho použití, můžete ho používat doma, v práci nebo jako přenosné zařízení, které lze zapojit do jakékoliv obrazovky (nechybí ani podpora 4K rozlišení).

3e3db51ef22852b55946ed467b8536b5_original

Luxusní počítač vyrobený ze dřeva, to je přesně finský Solu

Operační systém propojený s cloudem

Solu přináší i vlastní operační systém, který plně spolupracuje s cloudovým uložištěm. To znamená, že vy jako uživatel nebudete muset řešit běžné starosti osobních počítačů počínaje zálohou až po instalaci souborů. Do mezipaměti si automaticky ukládají i všechna vaše nastavení, opět výhoda v tom, že jakmile se s vaším Solu počítačem něco stane (třeba vám „omylem“ spadne z 10. patra), lze jej jednoduše vyměnit a vaše původní data máte stále u sebe.

aa570ba500829ad75b30604d1537f8a8_original

Odladěný operační systém, který vše vyřeší za vás

Sbohem, osobní počítače

Lidé budou moci lépe spolupracovat. Solu je navržen tak, aby lidé mohli mít přístup k souborům či aplikacím kdykoliv a kdekoliv. Už tedy nebude nutné přemýšlet o sdílení souborů nebo dostupnosti aplikací. Budou zkrátka přístupné všem. Žádné instalace, žádné kreditní karty, žádné problémy.

fd041c1167e9c5e5c5174a2d1fa9faeb_original

Tým finských kreativců, který stojí za revolučním kusem technologie

Žádné gigantické sumy za aplikace

Solu zároveň chce odbourat zažitý obchodní model, kdy uživatel musel platit za dobré aplikace neuvěřitelné peníze. Solu tento systém nahrazuje lepším, všichni budou platit měsíční poplatek a  ten jim pak umožní neomezený přístup ke všem aplikacím. Naprosto jednoduché, nijak složité. Pro zmínku, cena tohoto poplatku činí $20.

Technické specifikace

U takových produktů nelze předvídat nějakou ohromující konfiguraci, která by utáhla i nejnovější díl GTAčka. Na papírové technické specifikace se také nevyplatí dívat, systém je na ně připravený – proto nemusíte předpokládat nějaké nevyladěné momenty při praktickém využívání (pády aplikací, lagy atp.).

  • Obrazovka – 1440 x 1440, 450ppi
  • Externí displej – podpora 4K monitorů
  • Procesor – 2,3 GHz NVIDIA 4-Plus-1 quad-core Cortex ARM -A15 CPU
  • Grafika – NVIDIA Kepler GPU s 192 NVIDIA CUDA jádra
  • Operační paměť- 4 GB
  • Konektivita – Wi-Fi, Bluetooth 4.0, USB typu C
  • Baterie – 1200mAh
  • Rozměry – 102 mm x 102 mm x 13 mm
  • Operační systém – SoluOS

Kolik stojí?

Kampaň nyní právě běží na Kickstarteru, kde se můžete o finském dřevěném počítači dozvědět mnohem více informací. Aktuální cena Solu se pohybuje od 349 eur, přepočteno na naše 9 500 korun.

bf214278-d068-4efb-9910-5975a1ff8d07

Tak co, líbí se vám?

Zdroj/foto: Kickstarter

Komentáře

Nahoru