Kickstarter #38: Skládací hodinky Blocks vám umožní vybrat si jen ty funkce, které potřebujete

Existuje opravdu spousta firem vyrábějících chytré hodinky. Jen o víkendu jsme psali o Huawei Honor Zero a iRadish Y6. Jenže to bohužel neznamená, že bychom měli velký výběr hodinek. Všechny mají vesměs stejné funkce, jen jinak vypadají. A proto přišel projekt Blocks, díky kterému si můžete sestavit hodinky přesně podle svých představ.

Vlastně je to něco podobného jako Projekt Ara, který vám dává možnost sestavit si telefon z jednotlivých dílů. Přidáte si jen to, co potřebujete, a když přijde upgradovaný fotoaparát, nemusíte kvůli tomu kupovat nový mobil, jen vyměníte část s fotoaparátem. A na podobné filozofii staví Blocks.

Ciferník hodinek zůstává stále stejný, zato pásek se skládá z jednotlivých článků, které přidávají funkce. Vy si ho sestavíte z funkcí, které chcete využívat, případně můžete flexibilně přestavět.

block

Na Kickstarteru jsou z nápadu nadšení. Svého cíle 250 000 dolarů dosáhl projekt za pouhých 56 minut! Vzhledem k tomu, že zbývá ještě měsíc a už mají téměř 900 000 dolarů, dovolíme si odhadovat, že milion určitě překročí. Pro zakladatele Blocks to ovšem není velké překvapení.

„Projekt připravujeme už dlouhou dobu a před kampaní jsme stihli shromáždit docela velkou komunitu lidí,“ popsal zakladatel Alireza Tahmaseb. „Čekali jsme to.“

Na Blocks pracují už dva roky

Zajímavé je, že myšlenka modulárních hodinek vznikla ještě předtím, než přišly na trh první Android Wear a Apple Watch.

„Myšlenka modulárních hodinek se zrodila v prosinci 2013,“ vyprávěl Tahmaseb. „Od té doby jsme pátrali po dalších funkcích, ptali jsme se lidí na ideální vlastnosti chytrých hodinek a zjistili jsme, že ideální zařízení prostě neexistuje.“

Různí lidé mají různé potřeby a přání. A proto přišly chytré hodinky Blocks.

Co všechno umí?

Záleží na tom, jak si je sestavíte. Každopádně v ciferníku (tvůrci ho nazývají jádrem) je procesor Snapdragon 400, paměť RAM 512 MB, základní baterie o kapacitě 400 mAh, 4 GB úložiště, displej o velikosti 1,35 palce a rozlišení 360 x 360 px, mikrofon, vibrace, tlačítko a zvládají se připojit přes Bluetooth 4.1 a WiFi 802.11 b/g/n.

Dále jsou k dispozici následující moduly:

  • extra baterie
  • monitor kvality ovzduší
  • slot na SIM kartu
  • čtečka otisku prstů
  • snímač vaší tepové frekvence
  • GPS modul
  • fotoaparát
  • snímač gest
  • NFC

Nabídka modulů se bude postupně rozšiřovat, Blocks se nebrání ani vývojářům třetích stran. Prý už se jich přihlásilo více než 1500. Všichni mají zájem tvořit vlastní moduly.

moduly

Hodinky běží na Androidu, spolupracují s Androidem i iOS ve vašem telefonu. Připojíte je přes Bluetooth. Nové moduly stačí jen připojit do pásku a hodinky je samy identifikují a bez nutnosti restartu s nimi začnou pracovat. Počet modulů, které můžete připojit, je však omezený velikostí vašheho zápěstí. Na průměrné zápěstí se prý vejdou bohužel jen čtyři.

Cena a dostupnost

V rámci kampaně na Kickstarteru si je lze základní modul s páskem předobjednat za 195 dolarů (4 700 Kč), každý další modul vás bude stát 30 dolarů (700 Kč). Běžná cena kompletní sady při předobjednání je 250 dolarů (6 000 Kč), později to bude 285 dolarů (6 800 Kč). První majitelé by se svých hodinek Blocks měli dočkat v květnu 2016. 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru