Kickstarter #34: Levitující žárovka Flyte už získala 15 milionů korun

Úsporná levitující žárovka Flyte jistě nadchne každého fanouška nevšedních doplňků do domácnosti. Tento vynález představil nedávno Simon Morris na Kickstarteru a na svůj projekt již získal 617 tisíc dolarů, tedy cca 15 milionů korun.

Úsporná a stylová levitující žárovka Flyte nadchne snad každého fanouška nevšedních dopňků do domácnosti. Ano, skutečně levitující žárovka. Díky určitým způsobem umístěným magnetům totiž dokáže levitovat nad dřevěnou deskou, která je její součástí. Projekt si získal spoustu fanoušků a na Kickstarteru již získal 617 tisíc dolarů, ktedy cca 15 milionů korun.

c5c716a3fe0b0599826061ec9aadb49d_original

Žárovka Flyte levituje díky správně umístěnému magnetu

Jak Flyte funguje?

Žárovka Flyte levituje nad dřevěnou deskou pomocí magnetu. Žádná dodatečná energie není potřeba, protože je přenášena prostřednictvím indukce vzduchem. Pro zhasnutí a rozsvícení se pak stačí pouze dotknout dřevěné desky. Tato bezdrátová technologie je známá už od dob Nikola Tesly.

2015-10-07_222154

Jednotlivé díly, ze kterých se skládá žárovka Flyte

Více než 10 let svícení

Svítivost žárovky je pouze 60 lumenů, nemůžeme tedy očekávat žádné zázraky. Může ale být velmi zajímavou ozdobou každé domácnosti a vzhledem k tomu, že životnost LED světel je vypočtena na cca 50 tisíc hodin, měla by vydržet více než 10 let v případě, že bychom s ní denně svítili 12 hodin.

2015-10-07_215040

LED světla mají životnost 50 tisíc hodin

Další výhodou je, že žárovka je vyrobena z nerozbitného materiálu. Proto, pokud bude vypnutý proud a spadne na zem, nerozbije se. Cena žárovky se bude pohybovat kolem 7200 korun, předobjednat první kusy je možné přímo na webu dodavatele.

Zdroj/foto: kickstarter

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru