Kickstarter #32: OpenROV Trident – podvodní dron pro každého

Na Kickstarteru se objevila revoluční novinka, která má opravdu velmi vysoké šance na úspěch. Jedná se o podvodní dron, ze kterého bude nadšený opravdu každý. Malý dron s velmi snadným ovládáním umožňuje zásadní změnu v interakci s mořským prostředím.

Erik a David přišli na Kickstarter před třemi lety s tím, že by rádi vybudovali nízkonákladový podvodní dron. Po třech letech usilovné práce v Erikově garáži mohou konečně představit výsledek své práce.

2015-10-02_200120

OpenROV Trident je podvodní dron, se kterým bude velmi jednoduché vidět mořské dno

Open source projekt

Komunita OpenROV není nikterak malá. Erik a David se rozhodli tento projekt pojmout jako open source, a tak se do něj zapletla velká spousta lidí. Mimo to ale sestavili i malý tým, který funguje v Berkeley v Kalifornii.

2015-10-02_200040

OpenROV team v Kalifornii

Čím je Trident jedinečný?

Open ROV Trident byl vytvářen s tím, že byla snaha optimalizovat výkon a použitelnost v každé situaci. Jednou z jedinečných vlastností je hydrodynamický design. Trident se pohybuje ve vodě rychle a efektivně. Umí se ale pohybovat i velmi opatrně a je možné manévrovat s ním při pohledu na konkrétní cíl.

2015-10-02_201923

rychlý pohyb nebo pomalá manipulace

Trident je velmi jednoduše přenosný a velice odolný. Je dostatečně malý, aby se jednoduše vešel do malého batohu. Boky jsou gumové, čímž je chráněn před případnými nárazy. Nechybí samozřejmě ani LED osvícení, HD kamera a nabitý vydrží kolem 3 hodin. Trident můžete konrolovat například pomocí notebooku nebo tabletu. Je také velmi dobrým nástrojem pro rybáře nebo pro všechny, kteří si zkrátka chtějí lépe prohlédnout, co skrývá podmořské dno.

2015-10-02_200145

Vydrží tři hodiny, má hydrodynamický tvar, HD kameru a LED osvětlení

Software

Cílem bylo vytvořit co nejjednodušší a co nejvíce intuitivní řídící systém. Byly tedy zapracovány nejnovější internetové standardy. Systém, kterým je Trident řízen, je živoucí open source projekt.

Na celém projektu spolupracovalo také mnoho studentů ze středních škol. Studenti tak získali neopakovatelnou zkušenost v oboru. Tento dron se dotýká oborů jako je programování, fyzika, biologie, ekologie a další. Dokončení tohoto dronu je plánováno v listopadu 2016. Projekt už na Kickstarteru získal 603 907 dolarů.

Zdroj/foto:kickstarter

 

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru