Kickstarter #30: Dobot, univerzální robotické rameno umí psát i tisknout 3D

Vývojáři tohoto projektu chtěli vytvořit robotické rameno s vysokou přesností, přesným opakováním a krokovým motorem. Vzniklo univerzální robotické rameno, které se jmenuje Dobot.

Představte si, že vaše batole vysloví jako první slovo „květina“. Podáte-li tuto informaci robotickému ramenu, automaticky slovo transformuje do čínské kaligrafie a vytiskne na kus papíru, nebo vytiskne 3D plastovou kytičku. Dobot pošle také textovou zprávu vašim rodičům. Jeho využití je všestranné.

Dobot

Dobot

Proč je Dobot pro každého?

  • Přesná opakovatelnost. Pohybuje se na stejném místě s naprostou přesností.
  • Přesnost. Do jehly navleče nit.
  • Snadné použití. Je možné ho využívat bez znalosti programování.
  • Nástroj pro vás. Není jen zábavný, ale také funkční.
759fe5c1022256df14375ae03cecaa63_original

Umí kreslit

Tvůrci univerzálního robota milují velké nástroje, neboť jsou jednoduché, krásné a intuitivní. Dobot může sloužit jako kladivo, ale také jako pero. Dobot může být kutilskou rukou, 3D tiskárnou, ale také pokročilým projektem Arduino. Současně může být gestem řízený robot.

Dobot je určený pro každého. Umí malovat, psát, pohybovat se, uchopit věci a splní vaše rozkazy. Pamatuje si opakující se úkoly. Pro pokročilejší vývojáře má Dobot velký potenciál a může se stát součástí vašeho projektu.

d03f62d9cdc2f00a042fb989b904e5f2_original

Slouží také jako 3D tiskárna, umí navléct nit do jehle

Dokonce i spoluzakladatel společnosti Arduino si chce jednoho Dobota zakoupit. Vývojářský tým byl velmi polichocen.

„Měl jsem tu čest vidět spoustu hardwarových projektů, ale Dobot je směsí vysokohodnotné produkce, přesnosti a otevřenosti. Jsem skutečně nadšený,“ řekl Jeremy Gordon, bývalý viceprezident Twitteru.

Zdroj / Foto: Kickstarter

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru