Kickstarter #28: Stane se Robo Wunderkind lego budoucnosti?

Robotická sada, pomocí které si budete moct vytvořit vlastního robota, pobavit se a rozvíjet základní dovednosti kódování. Modulární a barevné lego pro děti všech věkových kategorií. Stavěj, kóduj, hraj a vytvářej budoucnost s Robo Wunderkind!

Robo Wunderkind je robotická sada, pomocí které si budete moct vytvořit vlastního robota, pobavit se a rozšířit si základní dovednosti kódování. Prostě jen tak, pro zábavu. Robotická sada je vhodná pro všechny děti od věku 5 až do nekonečna a ještě dál.

Stavěj!

Jedná se o sadu bloků, které můžete využít k vybudování funkčních robotů. Spojení dvou kostek je stejně jednoduché, jako kdybyste chtěli spojit klasické LEGO kostky.

stavej

Kóduj!

Kostky se kódují pomocí aplikace, s kterou si poradí i úplně ti nejmenší. Naprogramovat si můžete úplně cokoliv. Stačí zapojit fantazii.

„Vytvořili jsme takový programovací jazyk, který pochopí i děti. Nepotřebují psát kódy, stačí pouze přetáhnout bloky,“ uvádí autoři projektu.

Robota můžete naprogramovat tak, aby:

  • Jel a vyhýbal se překážkám umístěným v cestě
  • Přehrával nahraný zvuk, když někdo vstoupí do místnosti
  • Reagoval na tlesknutí a jiné zvuky
  • Přehrával hudbu, hlasové zprávy
  • Vyrazil na lov pokladů pomocí svého digitálního fotoaparátu

programovani

V nabídce naleznete balíčky jak pro zvědavce, ale také pro ty, kteří se chtějí ponořit hluboko do robotiky a programování. V případě, že si objednáte pouze základní sadu tak to vůbec nevadí. Později si budete moct rozšířit!

Jak vlastně Robo Wunderkind funguje?

Jednotlivé kostky obsahují senzory, motory, baterie, obvody a další elektronické komponenty. Každá kostka funguje bezdrátově a má funkci Bluetooth. Kostky jednoduše propojíte s aplikací na tabletu či smartphonu. Ptáte se, proč jsme vybrali právě tvar kostek? S kostkami si přece děti hrají nejvíce, tak proč toho nevyužít.

robot

Lego bude dostupné už v létě 2016!

Společnost chce začít Robo Wunderkind dodávat už v létě 2016. Už nyní si můžete udělat předobjednávku. Základní sada stojí  149 dolarů a obsahuje 9 kostek. Pokud ale chcete něco většího, můžete si objednat také 15 kostek za 249 dolarů nebo výhodné balení, které obsahuje fotoaparát, senzor počasí a 25 kostek za 399 dolarů.

Pokud se vám tento projekt líbí, můžete ho podpořit na stránkách Kickstarteru.

Zdroj: Kickstarter

Komentáře

Nahoru