Dnes vyšlo 15 článků

Kickstarter #23: Robin, první cloudový telefon

Robin je první chytrý telefon, do jehož operačního systému Android je integrován cloud. Tím se chytrý telefon stává ještě chytřejším. Za projektem, který je na Kickstarteru velmi úspěšný, stojí společnost Nextbit.

Firma Nextbit je prvním výrobcem, který představil cloudový telefon. Nyní boduje na Kickstarteru. Cílem bylo vybrat 500 000 $ a nyní má více než dvojnásobek, respektive přes 1 241 000 $. Částka se pravděpodobně ještě navýší, neboť do konce kampaně zbývá 6 dlouhých dnů.

Robin se pyšní dokonale odladěným a optimalizovaným hardwarem. Nespornou výhodou je plynulé rozšiřování online úložiště, přičemž vždy budete mít dostatek prostoru pro ukládání souborů, her a médií.

Úložiště se rozšiřuje dle vašich potřeb

Robin se inteligentně přizpůsobí vašim potřebám a požadavkům na úložiště. Automaticky optimalizuje prostor v telefonu pokaždé, když shledá potřebu takového kroku. Zařízení se postupně učí, které appky využíváte pravidelně. Aplikace, které využíváte zřídkakdy, ukládá do cloudu. Najednou můžete mít vše, co chcete (v cloudu) a vše, co potřebujete (v telefonu).

196bd786a91f5161215c96a4a9173fd5_original

První cloudový telefon Robin

Robin zálohuje aplikace a fotografie v okamžiku, kdy jste připojení k napájení a k WiFi. Jedná se o výchozí nastavení pro úsporu energie a dat, nicméně toto nastavení můžete změnit. Robin i v režimu offline inteligentně odstraňuje z úložiště telefonu aplikace a fotografie, které jste již delší dobu nepoužívali, neboť si je vědomý, že veškerá data úspěšně zálohoval. Budete-li chtít tyto aplikace a fotografie znovu používat, není to žádný problém. Stačí kliknout na konkrétní soubor a obnovit plnou verzi. Zařízení disponuje nejnovější verzí OS Android. Prostředí je intuitivní ve všech směrech.

7dbfd31cdeca43ffdfdb3551a26805c9_original

Čtyři diody na zadní straně

Na zadní straně smartphonu jsou čtyři diody, které signalizují připojení do cloudu. Pakliže zařízení položíte lícem dolů na stůl, LED dioda na spodní straně vás upozorní na různé události, například zmeškaný hovor.

42813cea1fbb3645bfbd51f7180bf3c8_original

LED dioda ve spodní části

Neobvyklý vzhled

Smartphone se bude vyrábět v mentolově zeleném a tmavém Midnight barevném provedení. Vyznačuje se unikátním designem, který si s jiným androidovým telefonem rozhodně nespletete. Zařízení je osazeno procesorem Snapdragon 808 od Qualcommu a jeho chloubou je baterie, která na jedno nabití vydrží v provozu po celý den.

8ecfa606ac782b4b6357b6a1aa4730b5_original

Mentolově zelené a Midnight provedení

Samozřejmostí je 3 GB paměti RAM, 32 GB interního úložiště a 100 GB cloudového úložiště. Dominantou chytrého telefonu je 5,2 palcový displej s rozlišením 1080 p. Ochranu proti poškrábání a zničení zajišťuje ochranné sklo Gorilla Glass 4. V zadní části nechybí 13Mpx fotoaparát a nechybí ani přední kamera s rozlišením 5 Mpx. Nechybí ani čtečka otisků prstů, která se u smartphonů dnes stává standardem.

Cena

Budete-li mít zájem o moderní chytrý telefon Robin, můžete si jej koupit za 299 $ (7 500 Kč) plus poštové a DPH. Za verzi Kickstarter Special se platí o 50 $ (1 250 Kč) více.

Zdroj: Kickstarter

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru