Kickstarter #20: Pero 3DSimo – Geniální pomůcka nejen pro kreativce

Možná, že už znáte znáte designérské pero 3DSimo, které bylo navrženo firmou 3DSimo Davida Paškeviče. Jedná se o jedno z neuniverzálnějších 3D per na trhu, které podporuje více než 8 různých materiálů. Firma mimo jiné získala ocenění vizionář roku 2014. Nyní firma přichází s novinkou, která v mnoha ohledech předčí původní verzi 3D pera.

3DSimo je geniální pomůckou pro designéry. První model, který byl navržen firmou Davida Paškeviče, měl obrovský úspěch, a proto se společnost rozhodla vyvinout novou, menší a dokonalejší verzi, která bude nabízet mnohem více funkcí než první pero 3DSimo.

2015-07-05_172955

Menší, chytřejší, dokonalejší

3DSimo Mini je tedy nástupcem pera 3DSimo a je vychytanější než původní verze v mnoha ohledech. Je menší, pracuje i s plastem, dřevem, kovy, kůží a pěnovými materiály. Balení obsahuje vyměnitelné nástavce pro různé funkce. Pero kreslí ve 3D, vypaluje, pájí i řeže.

Co vše umí?

2015-07-05_171904

Co je možné vytvořit?

2015-07-05_165107

3DSimo na Kickstarteru

V úterý 30. června firma zahájila crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru, pomocí které chce uvést na trh právě druhou generaci svého přístroje, 3DSimo Mini. Cílem je vybrat alespoň 70 tisíc dolarů s tím, že majitel firmy doufá ve vyšší částku, díky které by nastartoval velkovýrobu.

Mobilní aplikace

2015-07-05_174033

Mobilní aplikace k peru 3DSimo Mini vám dává kontrolu nad teplotou a rychlostí, takže můžete pracovat s různými a někdy i zcela novými materiály. Aplikace pro Android nebo iOS se připojí k 3D peru přes Bluetooth. Aplikace nabízí také instruktážní videa, šablony a aktualizace SW.

Široké využití

3D pero by mělo být vyráběno ve Vrchlabí, stejně jako původní verze. Odsud k novým zákazníkům doputovalo téměř 4000 kusů první verze 3D pera. Podle Paškeviče by 3D pero mělo sloužit jako plnohodnotný nástroj do domácnosti. Dokáže vypalovat vzory do dřeva, pájet, řezat pěnové materiály, plasty apod. Využití najde nejen u kreativců, ale i u šperkařství, v elektrotechnice nebo například u architektů.

zdroj/foto: 3dsimo.com, kickstarter.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru