Dnes vyšlo 15 článků

Kickstarter #19: Zámek dveří na otisk prstu

Možná si pamatujete na nějaký z „chytrých“ zámků, které se během posledních pár let dostaly na trh. Všechny byly vytvořeny pro spolupráci se smarpthonem a používaly buď spojení přes Bluetooth nebo Wi-Fi, aby poznaly, když se přiblížíte ke dveřím. Ale teď přichází něco chytřejšího.

Teoreticky by to nebyl špatný nápad, ale v praxi je to docela problematické. Navázání spojení mezi zámkem a telefonem většinou chvíli trvá, což není zrovna nejpohodlnější, když se chcete dostat domů. Nebylo by tedy lepší, kdybyste vůbec nemuseli manipulovat s klíčem ani s mobilem? Máme pro vás dobré zprávy, takové zařízení už existuje. Zámek Ola používá snímač otisků prstů.

ola_fingerprint

I zámek Ola má svoji aplikaci

Z velké části funguje přesně tak, jak byste očekávali. Nastavíte zámku, kolik uživatelů do něj bude mít přístup, naskenujete jejich otisky prstů a můžete ho začít používat. Kdykoliv se někdo bude chtít dostat domů, stačí přiložit prst na skener (nachází se na chytrém místě, takže na něj palec položíte automaticky) a vzít za kliku. Se správným otiskem prstu půjde zmáčknout a dveře se otevřou.

ola_lock

Snímač otisků prstů je na chytrém místě

Chytrý zámek Ola nechce být pozadu za svými konkurenty, a tak rovněž nabízí aplikaci pro smartphony. Přes ni je možné vstoupit do dveří „staromódním“ způsobem a dokonce vytvářet dočasné virtuální přístupy pro přátele a hosty.

Zámek Ola se zatím neprodává, sbírá peníze na Kickstarteru. Touží po 125 000 dolarech a už mu k tomu cíli moc nechybí. Pokud se částku podaří vybrat, tvůrci očekávají, že ho začnou dodávat v březnu 2016.

Docela zajímavé, že? Snímače otisků prstů jsou tu s námi už nějakou dobu. Proč tohle někoho napadlo až teď?

Komentáře

Nahoru