Dnes vyšlo 15 článků

Kickstarter #17: Goodnight Lad – Dětská knížka s rozšířenou realitou

Papírové knížky už dnes moc neletí. Nejsou totiž tak atraktivní jako animované postavičky v televizi nebo interaktivní prvky v mobilu či v tabletu. Ano, tištěná knížka vám opravdu nic takového nenabídne, ale přišel projekt, který ji to chce naučit. Na ten pocit fyzicky listovat stránkami tištěné knihy totiž stejně nic nemá. Přece o něj své děti nechcete připravit.

Dětská knížka Goodnight Lad, která sbírá peníze na Kickstarteru, si klade za cíl přivést více dětí ke čtení. Sloučila totiž papír a technologie a celé to nazývá rozšířenou realitou.

Samozřejmě k tomu ale nestačí pouhá kniha. Musíte mít i mobilní telefon s aplikací. Kniha je krásně ilustrovaná, ale když na ni namíříte fotoaparát smarpthonu se zapnutou aplikací, objeví se vám na stránkách animace, které jako mávnutím kouzelného proutku obživí pohádkové hrdiny.

interactive-bed

Přes mobil je všechno skutečnější

Knížku by si děti měly číst před spaním, s čímž koresponduje i její téma. Vypráví totiž o chlapci Loganovi, který nechtěl jít do postele a místo toho celý unavený a protivný cestoval po celém světě.

logan

Knížka je i bez rozšířené reality krásně zpracovaná

Aplikace by měla být k dispozici pro iOS i Android (na Google Play už je demoverze). Zřejmě se jí brzy dočkáme, protože na Kickstarteru se projektu skvěle daří. Chtěli vybrat 5000 dolarů, mají více než čtyřnásobek a to zbývají ještě téměř dva týdny kampaně!

Komentáře

Nahoru