Dnes vyšlo 15 článků

Kickstarter #15: Svítící sluchátka blikají podle vašeho tepu

Ne, nestačí chytré telefony a hodinky. Musíme mít i chytrá sluchátka. Sluchátka Glow, která zatím sbírají peníze na Kickstarteru a měly by stát 127 dolarů (zhruba 3000 korun) normálně připojíte k smarpthonu. Pak se ale začnou dít věci. Drát sluchátek totiž bliká podle rytmu vašeho srdce a hudby.

Sluchátka Glow chtěla na Kickstarteru získat 100 000 dolarů. Mají už téměř trojnásobek a to do konce kampaně zbývá ještě přes 30 dní. Lidé jsou z nich nadšení. My taky, ale cena je docela vysoká.

sluchatka_glow

Svítí červeně, zeleně nebo modře – podle toho jakou barvu si vyberete, a na jedno nabití vydrží svítit až osm hodin. Pak je nutné je přes micro USB dobít, což trvá zhruba půl hodinky. Bez nabití umožňují jen poslouchat hudbu, se všemi ostatními funkcemi se můžete rozloučit. Chovat se k nim můžete tak, jak ke všem ostatním sluchátkům. A taky se zamotávají. Využívají skleněné optické vlákno Fibrance, které můžete bez problémů různě ohýbat a omotávat a pořád krásně svítí.

Glow-640x640

„Hudba je sama o sobě velmi expresivním médiem, takže když s ní synchronizujeme světlo, zážitek je ještě lepší,“ říká mluvčí společnosti.

Uvnitř sluchátka je malý snímač, který měří vaši tepovou frekvenci. I když světlo nemusí být úplně synchronizované s tepem, mělo by reagovat na vzestupy a pády vaší tepové frekvence.

Malý kontroler, který si připnete na oděv, spolupracuje se smartphonem. Čte vám příchozí zprávy a klidně mu můžete nadiktovat, co má odepsat (s češtinou samozřejmě nepočítejte). Stisknutím tlačítka fotíte, přijímáte hovory a používáte aplikace (např. Spotify) bez nutnosti sahat na telefon.

kontroler

Pro Android

Přestože většina příslušenství a aplikací a prostě všeho je vytvářena prvotně pro iOS, tady je tomu naopak. Glow jsou přizpůsobena primárně pro Android. Tvůrci ale slíbili, že když vyberou dostatek peněz, budou se zabývat i iOS verzí. A vybrali.

Mimochodem vzhledem k tomu, že projekt dosáhl svého finančního cíle, od července se na něj můžete těšit. Zasílají i do zahraničí.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru