Dnes vyšlo 15 článků

Kickstarter #12: Manga Screen, kapacitní obrazovka pro hardwarové fajnšmejkry

Pokud jste trochu nadšenci do technických věciček, občas máte pocit, že na trhu něco chybí. Tak jako se to stalo Eliasu Bakkenovi, norskému vývojáři hardwaru.

Elias Bakken zatoužil po menším displeji v rozměrech od 3,5 do 4,3 palců, který by se dal připojit k Rapsberry Pi nebo jeho oblíbenému BeagleBone. Obě zařízení jsou v podstatě malé počítače o velikosti platební karty, často osazené linuxovou distribucí nebo Androidem.

098812f7ce940d57fe6c9ed088a576d9_large

Sestroj si sám

Elias tak chtěl najít displej, který by komunikoval se takovými zařízeními skrze HDMI. A přestože googlil, jak mohl, nic podobného nenašel. A tak se rozhodl, že si takový displej sestrojí sám.

Během dvou let vytvořil Elias Bakken několik prototypů, než se jeho představy ustálily na konečném výsledku. Tím je 4,3 palcový kapacitní LCD panel s rozlišením 800×480 pixelů s HDMI a USB portem pro napájení.

Pro koho je to určené?

Autor by rád viděl své zařízení dostupné pro všechny. Běžný uživatel si je ale zřejmě nekoupí, protože pro ně nenajde využití. 

Eliasův projekt na Kickstarteru svůj cíl vybrat 65 tisíc norských korun již přesáhl. Svoje zařízení by rád prodával již ke konci března tohoto roku, ačkoliv zmiňuje i možné zpoždění díky čínským výrobcům. Cena jeho zařízení by měla být 79 dolarů. 

Komentáře

Nahoru