Kiah Roache-Turner: Filmový režisér (snímek Wyrmwood)

Kiah Roache-Turner o sobě říká, že je reklamní režisér, nicméně nedávno natočil celovečerní film. Sebe samotného označuje jako absolutního filmového mága a filmem posedlého člověka. Dříve pracoval pro módní firmy na částečný úvazek. Vytvářel on-line obsah a snažil se také tvořit krátká hudební videa a digitální umění jako takové. Nyní dokončil film Wyrmwood, který řadí do kategorií fantasy / horor / sci-fi / akční / post-apokalyptický. Film půjde do kin na počátku příštího roku.

Kiah Roache-Turner

Jaký hardware používáte?

Koupil jsem si nový iMac se kterým jsem naprosto pohodově upravil hrubý střih mého filmu. Jako bohémský estét miluji design a workflow Maců. Slyšel jsem ale, že na zakázku postavený PC vám dává lepší základ pro komplikované 3D vykreslování a složitou grafickou práci.

Na fotografie je pro mě ideální Canon DSLR (na 5D1 , na 5D2 a na 1D )

Z kamer jsem používal nejen pro snadné použití a kvalitu obrazu Canon C300 a také Sony FS700. Tyto kamery jsou brilantní a fakt, že si můžete dělat v „HD“ 200 snímků za vteřinu je pro mě velkým přínosem.
Úžasnými kamerami jsou i Red EPIC a Red Scarlet. Jednak mají již filmový design a jednak jsou velmi flexibilní i při práci se soubory 4k. Detaily se s nimi točí naprosto skvěle.

Zastávám názor, že pokud jste ve svém oboru vynikající, nepotřebujete excelentní techniku. Pokud jste skvělý fotograf, musíte i s fotoaparátem za 5 dolarů vytvořit hezčí snímek, než někdo jiný s fotoaparátem za 1 000 dolarů. V případě mého high- endového vybavení si ale nemohu pomoci a musím je mít…

Wyrmwood

A co software?

Nedávno jsem dělal přechody v nelineárním video editoru  Final Cut Pro do Adobe Premiere. Druhý jmenovaný program je optimální pro střih. Fakt, že jsem mohl přetáhnout do programu jakýkoli typ videoformátu, mě ušetřil spousty času.

Pro 3D scény jsem využil After Effect. Na fotografie se mi hodil Photoshop. Všechny své skripty jsem napsal ve Final Draftu. Pro psaní je tento program naprosto skvělý.

Jaké by bylo vaše vysněné technické vybavení?

Chcete-li, abych byl zcela upřímný, tak při natáčení filmu jsem zjistil, že ideální by bylo, aby každý dělal svou práci precizně. Skvělé by bylo, kdybych si to vše mohl opravdu zkontrolovat, respektive abych byl technicky vzdělanější. Mnozí lidé totiž smýšlejí technicky daleko lépe než já. Filmování ovšem rozumím dle svého názoru dostatečně, takže celkový dojem snímku si ohlídám.

Jinak u mého vysněného technického vybavení bych rozhodně nehleděl na jeho cenu. Bylo by doslova nechutně drahé. Chtěl bych procesor Mac se třemi obrovskými monitory a také velké subwoofery. Dále by to byla kožená velká polstrovaná místnost vybavená barem kombinovaným s ledničkou a thajské masérky.

Ukázka z filmu Wyrmwood

Zdroj: https://kiah.roache-turner.usesthis.com/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru