Khan Academy je nově k dispozici i pro iPhone a iPad

Khan Academy je nezisková organizace zaměřená na vzdělávání, založená v roce 2006 Američanem Salman Khan, absolventem MIT a Harvardu. S misí „poskytovat vysoce kvalitní vzdělání komukoli, kdekoli“ nabízí webová stránka sbírku více než 3 500 videolekcí uložených na YouTube. Jedná se zejména o disciplíny jako matematika, fyzika, chemie, organická chemie, historie, zdravotnictví a lékařství, finančnictví, ekonomie, biologie, astronomie, kosmologie atd.

Nyní si jakékoliv video můžete i stáhnout do iPhonu nebo iPadu a prohlížet si jej bez připojení k netu. Neziskovka Khan Academy tak opět nejspíš rozšíří svou diváckou obec o další tisíce  uživatelů. Organizaci financují známí filantropové Gates, Buffet a spol. Možná i proto, že autor projektu, Salman Khan, vytvořil podstatnou část kurzů sám, doma na koleni. Khan Academy není jediným projektem svého druhu, vedle ní existují i další podobné volně dostupné stránky nabízející online výuku a weby zaměřené na učitele a žáky. Jenže obliba Khan Academy velice stoupla poté, co se v roce 2010 Bill Gates veřejně zmínil, že se svými dětmi sleduje Khanova výuková videa. Díky tomu se tak přes noc stala Khan Academy jedničkou na trhu.

Khan Academy je též jedinečná v tom, že se jí podařilo získat miliony dolarů z fondů Gates Foundation, od společnosti Google i z jiných zdrojů. Ty byly použity na vybudování softwarové nadstavby v podobě systému řízení práce studentů, kteří si získané poznatky v rámci Khan Academy upevňují na cvičeních. Používá přitom převratné metody analýzy všech získaných dat. A to není vše. Pomocí dobrovolníků pracuje na překladu do jiných jazyků. Celý obsah Khan Academy je přitom zdarma přístupný každému, kdo má připojení k internetu. V tom také pravděpodobně spočívá jeden z jejích největších přínosů – každý uživatel dostává možnost se vzdělávat s podporou mnohem vyšší, než jakou poskytuje samotná učebnice.

Pokud si i vy chcete zdarma prohlížet vzdělávací a instruktážní videa, nakoukněte do AppStoru.

Zdroje:

Drkot.cz

RVP.cz

Komentáře

  • Marketa

    Na http://khanovaskola.cz je Khan Academy k dispozici v češtině všem, kterým angličtina nestačí.

Nahoru