Dnes vyšlo 15 článků

Khaby Lame: jeho výraz zná každý

Khaby Lame: jeho výraz zná každý

Bývalý tovární dělník v Itálii se stal nejrychleji rostoucím tvůrcem obsahu na TikToku. V březnu 2020, během počátků pandemie koronaviru, přišel o práci mladý dělník v průmyslovém městě Chivasso Khabane Lame.

Vrátil se do skromného bytu své rodiny a navzdory naléhání svého senegalského otce, aby se ucházel o další zaměstnání, začal každý den trávit hodiny zveřejňováním videí na TikToku pod jménem Khaby Lame. Pomocí funkce duálních videí, 21letý Lame zúročil dynamiku virálních a často absurdně komplikovaných videí z běžného života – rozřezáním banánu nožem, pomocí podivných mašin k navlékání ponožek – odpověděl na ně bez slov a snadno srozumitelných klipů, ve kterých by udělal stejný úkol mnohem jednodušším způsobem.

Jeho první příspěvky byly většinou v italštině s italskými titulky; někdy Lame mluvil svým rodným jazykem. Ale byly to bezslovné, expresivní reakční klipy, které dostali publikum na sociálních sítích. S 65,6 miliony sledujících na TikToku se bude brzy počítat do nejsledovanějších tvůrců na TikTok. “Je to můj obličej a moje výrazy, které lidi rozesmějí,” řekl Lame v rozhovoru. Jeho tlumené reakce jsou podle něj „globálním jazykem“.

Meteorický vzestup Lameho jako digitálního tvůrce je obzvláště pozoruhodný, protože jeho práce postrádá produkční hodnotu spojenou s nejslavnějšími hvězdami TikToku současnosti. Jeho vzestup byl zcela organický. Téměř před 40 dny, kdy Lame zasáhl 10 milionů followers, „uvědomil jsem si, že všechno jde dobře,“ řekl. Nyní, s více než 65 miliony sledujících, je to jeho práce na plný úvazek.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru