Dnes vyšlo 15 článků

KFC plánuje prodávat „laboratorní“ nugety. Budou vyrobené 3D tiskem

KFC plánuje prodávat „laboratorní“ nugety. Budou vyrobené 3D tiskem

Jeden z leaderu fastfoodových řetězců chce v rámci enviromentu prodávat kuřecí nugety, vytištěné 3D tiskárnou. Nejedená se o vtip. První zemí, kde se mají nugety začít prodávat je Rusko. Na pultech by měli být už letos na podzim. 

KFC je o krok napřed a v 3D tisku vidí příležitost i pro své záměry. Ne však využití 3D tisku k postavení nových provozoven, ale k tisku kuřecích nuget. Řetězec spolupracuje s 3D Bioprinting Solutions. Společně dokázali vytisknout kuřecí nugety, které perfektně napodobují chuť těch nynějších (opravdových) a také věrohodně napodobují jejich vzhled. Kuřecí nugety z 3D tisku se vytvoří za zlomek nákladů na životní prostředí. Nugety jsou vytvořeny kuřecími a rostlinnými buňkami pomocí bioprintingu. Bioprinting je technologie, která využívá techniky 3D tisku a kombinování biologického materiálu. V medicíně je technologie již běžně používaná k vytváření tkání a dokonce i orgánů.

KFC bude mít za první testovací zemi Rusko a jeho hlavní město – Moskvu. Toto oznámení vyšlo v jejich tiskové zprávě. Nugety by měly být k dostání už letos na podzim.

„Řemeslné masné výrobky jsou dalším krokem ve vývoji naší koncepce„ restaurace budoucnosti “. Náš experiment v testování technologie 3D bioprintingu na výrobu kuřecích výrobků může také pomoci řešit několik nastávajících globálních problémů. Jsme rádi, že můžeme přispět k jeho rozvoji a usilují o jeho zpřístupnění tisícům lidí v Rusku a pokud možno po celém světě, “uvedla v tiskové zprávě Raisa Polyaková, generální ředitelka KFC Russia a Commonwealth Independent States.

 

Zdroj, foto: businessinsider.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru