Dnes vyšlo 1 článků

Kickstarter #25: Kerv – První prsten pro bezkontaktní platby

Před pár dny byla na Kickstarteru spuštěna kampaň, která jako první na světě představuje prstýnek pro bezkontaktní platby. Jmenuje se Kerv, není ho třeba nabíjet ani párovat s mobilem a vypadá docela elegantně.

Když si takový prstýnek nasadíte, budete schopní platit bez karty, zadávání PIN či spárování se smartphonem. Prostě jen přiložíte ruku s prstenem a cokoliv do hodnoty 25 eur (680 Kč) bude zaplaceno. Není třeba s sebou nosit ani peněženku.

KervPaymentRings2_large

Velkou výhodou prstýnku je, že na rozdíl od většiny chytrých hodinek a fitness náramků Kerv nepotřebuje dobíjet. Dokonce ho není třeba párovat s mobilem, takže nejste opravdu na ničem závislí. Je ideální pro všechny, kteří žijí aktivním životním stylem a nebaví je přemýšlet dopředu. Platit s ním jde všude, kde přijímají bezkontaktní platby.

Jak to funguje?

Kerv je dostupný v černé nebo bílé barvě, vyrobený ze zirkonové keramiky, která je dostatečně lehká, pevná a odolná (používá se na jaderné reaktory, kosmické lodi a u zubaře). Dělá se několik velikostí (prý „široká škála“), takže vám určitě padne. S nastavením taky nebudete mít problém. Založíte si účet v aplikaci Kerv, dobijete si na něj peníze (pošlete si je tam ze svého bankovního účtu) a můžete platit. Vždy tedy utratíte maximálně to, co si tam dobijete.

Prsten obsahuje malý NFC čip, který se aktivuje, kdykoliv se přiblíží k bezkontaktní čtečce. Čtečka s ním zachází úplně stejně jako s bezkontaktní platební kartou, přečte si z něj data a autorizuje transakci. V aplikaci máte neustálý přehled o tom, kolik jste kde utratili.

„V současné době jsou nositelná platební zařízení buď strašně drahá, nebo neatraktivní. A vůbec největší problém je v tom, že jsou to všechno náramky. K bezkontaktní čtečce je musíte otočit naplocho tak, že se cítíte nepřirozeně a trapně,“ popsal otec prstýnku Kerv, Philip Campbell.

PayingWithKerv

Co byste o Kerv ještě měli vědět

  • Platební limity se liší podle státu (v EU je to zmiňovaných asi 680 Kč, ale například v Británii 1100 Kč).
  • Platební limit lze zvýšit volitelnou bezkontaktní předplacenou kartou, kterou si k účtu Kerv můžete pořídit.
  • Prsten lze zapínat a vypínat, zvládne vám posílat upozornění o vašich transakcích přes aplikaci nebo SMS zprávy.
  • Lze s ním platit za londýnskou hromadnou dopravu (a také v dopravních sítích po v 10 jiných městech po světě… v Česku pochopitelně ne).
  • Je vodotěsný a odolný proti poškrábání.
  • Díky NFC je možné sdílet z prstenu s telefony, které jsou NFC vybaveny, osobní údaje (kontakt nebo zdravotní údaje).

kervRingBlack

Teď přichází to nejdůležitější. Kampaň na Kickstarteru běží pouhých pár dní, přesto už je vybrána slušná část celkové požadované částky. V rámci kampaně může být jeden prsten Kerv váš za 25 liber (925 Kč). Předpokládaná maloobchodní cena je přitom dvojnásobná. Co na to říkáte?

Komentáře

Nahoru