Kelímky na Super Bowlu: hliníkové místo plastových?

Kelímky na Super Bowlu: hliníkové místo plastových?

Americký Super Bowl, toje kapitola sama pro sebe. Zcela jistě je to jedna z největších sportovních akcí v Americe. Zpěváci a zpěvačky se předhánějí, kdo na Super Bowlu vystoupí, diváci shánějí lístky měsíce dopředu. Super Bowl se koná v Hard Rock Stadionu v Miami a letos chystá jednu změnu ekologického charakteru.

Na Super Bowlu jsou tisíce lidí a logicky po sobě zanechají velké množství odpadu. Letos se však plastové kelímky nahradí hliníkovými kelímky. Plast je jen těžko recyklovatelný, nelze z něj vyrobit opět stejný produkt, např. z recyklovatelné plastové lahve nelze vyrobit lahev novou. Narozdíl od plastu hliník recyklovatelný je. Výhodou je také to, že diváci si budou moci nechat kelímek a dále ho používat. Díky pevnosti materiálu vydrží opravdu dlouhou dobu. Další výhodou je, že kelímek poslouží jako upomínkový předmět. Jednu z variant si budou muset držitelé kelímků vybrat, protože kelímky jsou nevratné a jednorázové.

Snímek obrazovky 2020-02-06 v 20.50.31

Super Bowl podobné ekologické opatření provedl již v minulém ročníku. Po konání akce se podařilo ekologické zbavení většiny vzniklého odpadu. Celkem bude vyrobeno 50 tisíc hliníkových kelímků nicméně kapacita stadionu je 70 tisíc míst.

Zdroj, foto: bbc.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru