Tisková zpráva: Keen Software House a Miner Wars pro české hráče

Tisková zpráva, Praha, 1.2. 2012. Keen Software House, česko-slovenské herní studio sídlící v Praze, se hodlá více orientovat na český a slovenský  trh, proto zahajuje vydávání tiskových zpráv v češtině ku příležitosti řady novinek přícházejících s počátkem letošního roku: přechod do další vývojové fáze projektu Miner Wars 2081 a další…

Stručné představení Keen Software House a.s. aneb Investicí 1 milion eur k profi týmu

Firma formálně vznikla na jaře roku 2011 na základě investice 1 mil. EUR, kterou Marek Rosa (zakladatel a CEO) získal na základě několika tisíc předprodejů hry Miner Wars 2081, dosud vyvíjenou dobrovolnickým týmem pod jeho taktovkou. Na základě investice vznikla akciová společnost Keen Software House a tým se spěšně proměnil v plně profesionalizované 20ti členné vývojářské studio sídlící v prostorných kancelářích v Praze. „Sehnat investici bylo snadné“ říká Marek Rosa, ovšem dodává, že již v době jednání s investory měl v ruce funkční pre-alpha verzi hry a na kontě několik tisíc předprodejů, které garantovaly zájem hráčské veřejnosti.

Miner Wars 2081 a Miner Wars MMO

Naším stěžejním projektem je frančíza Miner Wars vyvíjená na námi vyvíjeném enginu VRAGE a zahrnuje dvě hry – Miner Wars 2081 a Miner Wars MMO.

Miner Wars 2081 je vesmírná střílečka pro jednoho hráče s podporou multi-playeru a je chystána k vydání v létě 2012, ovšem již teď je možné vyzkoušet si zdarma její otevřenou pre-alpha verzi (hru je možné stáhnout na www.minerwars.com) či v rámci předprodejů dokonce hru koupit se slevou (50% finální ceny).

Po vydání Miner Wars 2081 se tým soustředí na Miner Wars MMO, tedy „onlinovku“ pro desetitisíce hráčů v jednom velkém herním světě, spuštění otevřené beta verze Miner Wars MMO je připravováno na konec  roku 2012.

V případě MMO verze firma zvolila unikátní model: jednorázový nákup hry bez nepříjemných měsíčních poplatků. Miner Wars MMO je tak k dispozici v rámci předprodejů za 19.99 dolarů (ca. 379 Kč) s garancí, že za tuto jednorázovou cenu bude možné hru od jejího spuštění hrát minimálně další 2 roky bez dalších poplatků. „Předprodeje pro nás mají klíčový význam. V prvé řadě dodají finance na další provoz firmy, a to jak přímo, tedy díky zisku z prodeje, tak nepřímo – prodeje totiž pozitivně přesvědčí naše investory o ziskovosti a smysluplnosti celého projektu z podnikatelského hlediska. V druhé řadě jsou to pak hráči, kteří se k projektu dostali  v jeho rané fázi a díky tomu se více podílejí na samotné vývoji – komentáři a připomínkami, hledáním bugů i přímo vytvářením herního obsahu“ dodává Marek Rosa

Komunita aneb Podílej se na vývoji Miner Wars!

Na přelomu roku 2011/2012 jsme spustili program „Podílej se na vývoji Miner Wars: Frontline Developer Program“ (ang. Participate in Miner Wars Development: Miner Wars Frontline Developer Program).

Hráči tak mají možnost přímo se podílet na vývoji herního obsahu,  ovlivnit přidávané prvky, odhalit včas chyby a dokonce vyjádřit se k cenové politice či marketingovému plánu firmy prostřednictvím diskuzních fór na stránkách. K tomu přidejme herní editor, s jehož pomocí mohou hráči vytvářet herní obsah, importovat 3D modely, stavět vesmírné stanice, asteroidové základny či celé sektory.

Pokud vás baví vytvářet mapy v editoru své oblíbené střílečky nebo vytvářet herní módy, mohla by pro vás spolupráce na vývoji Miner Wars být skvělou příležitostí. Přičtěme k tomu, že vývojáři hry sídlí v Praze, a je tedy možné se s nimi i vídat osobně či diskutovat různé obtíže. Více k programu Miner Wars Frontline Developer lze nalétz na webu v příslušné sekci.

Originální koncept a příležitost na trhu

Poslední roky to s trhem vesmírných stříleček není zrovna žhavé. Zatímco od 90.tých let až do doby před 5-7 lety byl tento žánr protěžován i velkými světovými producenty (v čele se skvělou hrou Freelancer spadajícím pod Microsoft Game Studios), dnes najdeme „konkurenci“ jen stěží. A přitom dle ohlasů hráčů (počtu registrací i prodejů a živosti diskuzního fóra) na určitě zájem o tento herní žánr neopadl.

Trocha aktuálních (leden 2012) statistik:

  • Přes 14 tisíc prodaných kusů.
  • Přes 23 tisíc registrovaných uživatelů na webu.

Shrnutí aneb co tedy Miner Wars 2081 nabízí?

  • Předprodeje za 50% finální ceny, aktuální verzi pravidelně aktualizujeme (2-4x měsíčně si hra sama stáhne nový update).
  • Vesmírná střílečka, jakých dnes mnoho není. A i kdyby bylo, Miner Wars jsou jedinečné!
  • Vylepšování lodi, stavění vlastní základny, těžba rud a minerálů, výroba („craftování“) vybavení a zbraní, hlavní příběhová kampaň a rozsáhlý svět k prozkoumání s řadou vedlejších misí a úkolů.
  • Do detailů promyšlené herní univerzum s vlastní fiktivní historií (od současnosti do roku 2081), propracovanou politikou, desítkami herních frakcí, národů a postav.
  • Plně zničitelné a ovlivnitelné prostředí, těžba na asteroidech, cestování napříč naší Sluneční soustavou, objevování pirátských základen, starých vrakovišť, zapomenutých laboratoří…

Buďte s námi při vývoji nového česko-slovenského titána, který si razí svou vlastní cestu!

O Miner Wars

Miner Wars je frančíza vesmírných stříleček v plně zničitelném prostředí, momentálně reprezentovaných dvěma vyvíjenými hrami: Miner Wars 2081 a Miner Wars MMO. Miner Wars 2081 obsahuje kampaň pro jednoho hráče a klasický multiplayer, zatímco Miner Wars MMO je onlinová hra situovaná ve stejném herním světě.

Ocitáte se v roli pilota pokročilé těžební lodi v otevřeném světě plném asteroidů v době po zničení většiny Sluneční soustavy. Svoji cestu si razíte uvnitř asteroidů, těžíte rudu, cestujete vesmírem, bojujete se nepřátele a objevujete mimozemská tajemství. Hnacím motorem je propracovaný příběh, který vás bude celou hrou provázet.

Kampaň vás zavede k celé řadě misí: záchrana, průzkum, pomsta, obrana základny, krádež, přeprava, stealth akce, najdi a znič, těžba rudy, závodění či pouhé poletování a ničení všeho kolem.

Datum vydání:

Miner Wars 2081 – léto 2012

Miner Wars MMO – zima 2012

Platformy: Windows, později XBox Live Arcade

Společnost Keen Software House a.s. je nezávislým vydavatelem a vývojářem inovativních počítačových her. Jsme vášnivými hráči a naším cílem je vytvářet takové hry, které zaujmou svojí hloubkou, propracovaností a originalitou.

Zdroj: Tisková zpráva

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru