Dnes vyšlo 15 článků

Když vyšel Fallout 4, Pornhub zaznamenal pokles sledování

Fallout 4 už nezpůsobuje jen náhlé návaly šílené nemoci, kvůli kterým fakt nemůžete jít do školy. Jak to tak vypadá, vynikající hra, které je plný internet, mění i jiné návyky než každodenní výuku.

Pornhub, jedna ze světově nejoblíbenějších video stránek pro dospělé, zveřejnil svou statistiku, ze které lze vyvodit jasný závěr. Vášniví hráči raději hráli Fallout 4, než aby koukali na porno.

Fallout 4 vyšel 10. listopadu a přesně ten samý den začal počet návštěvníku Porhnub klesat. Náhoda? Nemyslíme si. Stalo se tak kolem páté hodiny ranní, když většina dokončila stahování a instalaci hry. Pak provoz zase pomalu stoupal a po páté odpoledne přišel další významný pokles. To se totiž hráči, kteří museli do školy nebo do práce, vrátili domů.

pornhub-insights-fallout-4-general-gamer-traffic

„Nemůžeme říci, že bychom tím, co se stalo s naší sledovaností v herních špičkách, byli nějak překvapení,“ uvedl viceprezident Porhnub Corey Cena. „Na základě údajů to vypadá, že si spousta lidí vzala volno ze školy nebo z práce, zatímco zbytek světa se musel prokousat dlouhými hodinami práce v očekávání, že se večer konečně dostanou ke svým herním konzolím“

Postapokalyptická hra Fallout 4 se odehrává v roce 2077 v Bostonu, 200 let po nukleární válce. Podle digitální distribuční platformy Steam patří k nejhranějším hrám na světě. V jednu dobu ji hrálo 400 000 lidí z celého světa najednou, běžně se čísla pohybují kolem 350 000.

Pornhub to plně chápe, prý jsou rovněž obrovskými fanoušky hry. Navíc už v noci se obvyklý provoz obnovil. Hráči si asi potřebovali odpočnout.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru