Když video není o kvalitě

Když video není o kvalitě

Taky jste měli vždy za to, že úspěšnost videa závisí na kvalitě jeho zpracování? Myslíte, že je nutné použít kvalitní kameru s vysokým rozlišením a stativ, aby nebyl pohled roztřesený? Ano, obvykle to tak opravdu bývá, ale zdá se, že výjimka opět potvrzuje pravidlo. Máme tu jedno video, které požadavky vysoké kvality rozhodně nesplňuje, a přesto slaví takový úspěch.

Videoklip k písni Bad Motherfucker od Biting Elbows je natočený pomocí GoPro kamery. GoPro kamery jsou lehké, odolné a dobře přenosné, často se používají pro natáčení v extrémních akcích – horolezectví, potápění apod. Dají se totiž namontovat na mnoho věcí – na letadlo, auto, kolo nebo jen na vaši helmu.

I když jsou dnes i tyto sportovní kamery schopny natáčet kvalitní video záznamy, přece jen to není takové, jako když někdo natáčí videoklip k písni pořádnou kamerou se stativem. A když za tou kamerou také stojí dobrý kameraman.

Kapela Biting Elbows si tentokrát vystačila bez kameramanů. Celý klip je natočený z pohledu hlavní postavy, která na sobě měla připevněnou GoPro kameru. Špatný obraz, roztřesený záběr a nízká kvalita však videu vůbec nic neubírají, záběru naopak ještě přidávají. Díky pojetí budete perfektně vtáhnutí do děje.

A tak se ukazuje, že kvalita záznamu proti kvalitnímu námětu vlastně vůbec nic neznamená a že dobré video můžete natočit prakticky s čímkoliv. Vidíme to na příkladu jednoho z nejlépe udělaných klipů všech dob.

Zdroj: Creativeblock.cz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru