Dnes vyšlo 15 článků

Když se cizinci snaží mluvit česky!

Když se cizinci snaží mluvit česky!

Možná i vy patříte mezi ty škodolibé duše, které pobaví neúspěchy a pády někoho cizího, když Vy s danou činností nemáte sebemenší problém. I my mezi ně patříme a proto jsme se rozhodli v tomto článku zrekapitulovat nejvydařenější videa, kde se cizinci snaží mluvit po našem. A vzhledem k tomu, že Češi se rádi baví na cizí účet, stala se mnohdy takováto videa doslova virálem. A kdy jindy mluvit o virálech, než právě na #viralday?!

1. Zmrazený jahodový protlak s jablky

Název je sice opravdu poněkud nelibozvučný, ale v podání této Američanky Anny vás jistě pobaví. Čeština jí činí velké obtíže, ale nakonec se s tím vypořádá poměrně slušně.

2. Máme rádi Českou republiku

Tentokrát se můžete těšit na sestřih různých českých frází, které se snaží tito lidé, co nejlépe napodobit. A nutno podotknout, že někdy to skutečně stojí za to.

3. Americká ambasáda v Česku zkouší jazykolamy

V našem výčtu nahrávek, kde se cizinci a to povětšinou Američané snaží mluvit česky, jisto jistě nesmí chybět poměrně populární video, kde se američtí diplomaté snaží poprat s tradičními českými jazykolamy. Někteří mile překvapili a jiní Vám zase provětrají bránice.

4. Kanadský premiér v propasti zvané čeština

Náročnosti české řeči neunikl ani někdejší kanadský premiér, který se někdy marně snaží říci správně jména, pozdravy či místa v našem jazyce.

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru