Když politik lže

Když politik lže

Politik by neměl lhát. Avšak všichni moc dobře víme, že minimálně v té české politice to funguje trochu jinak. Jedna lež sem, druhá tam. Pak už se sami ztrácí v tom, co je pravda. No a mezi takové skvělé lháře patří i Jaromír Drábek a Vladimír Šiška.

Nadační fond proti korupci (NFPK) se teď postaral o to, aby lži výše jmenovaných dobře zmapoval. Se svým motem „Nebát se a nekrást, a ne nakrást si a nebát se.“ se snaží vnést do české politiky trochu světla a poukázat na nehorázné lži, které vychází z úst některých politiků. Tedy spíše skoro všech politiků.

Tentokrát se zaměřili primárně na lži pana Drábka a Šišky. Vypátrali šest takových lží, které popsali. Vysvětlili, co je jejich podstatou, doložili výrok a přidali zmínku o tom, kde ho vypátrali. Nakonec dodali vysvětlení, jak to vlastně bylo doopravdy. Podívejte se sami.

„Politik nemůže přece bezostyšně LHÁT. Při samotné analýze kauzy informačních systému na úřadech práce jsme identifikovali celou řadu prokazatelných lží. Níže uvádíme aspoň některé z nich,“ píše NFPK na svém Facebooku a Google+.

drabek-siska-lzi

Co na to říkáte?

Komentáře

Nahoru