Když pade jede. Unikátní český experiment pro stalkery

Zajímali jste se někdy o to, jakou cestu asi vykoná každá mince, kterou při placení pustíte do oběhu? Asi ne. Já taky ne. Nicméně někomu to jistě nedalo spát a tak vzniknul nápad Padejede. A o čem to je?

O ničem? Ne, to ne. O jedné padesátce? Jste blízko. Akorát se nejedná o ženu staršího data výroby. Ale o padesátikorunovou bankovku. A celé to je tak nějak o její cestě po světě. Přesně tak by se dal charakterizovat tento experiment.

Padejede

A soudě podle reakcí fanoušků na Facebooku, jejichž počet narůstá přibližně stejnou rychlostí jako státní dluh ČR, se tento nápad líbí.

Padejede

Navíc má admin skupiny asi celkem smysl pro humor.Padejede - Josef Richter

Kdo stojí za Padejede?

Co však zatím není jasné, zda se jedná o skutečně zájmový projekt a nebo snaha o virál, kdy pak vyjde najevo, že za vším stojí nějaká firma snažící se promovat svůj vlastní produkt v hodnotě padesátikoruny.

V úvahu připadá balení třívrstvého toaletního papíru, karton minerálních vod, 200g křehčeného kuřete, které po osmažení váží sotva 10g, nový revoluční tarif od mobilního operátora, který bude mít zdarma zázračných 1,5MB datových přenosů a 5 (slovy pět) volných minut jen ve vlastní síti vašeho nenáviděného operátora. Možností je více. Ale protože každý má tak trochu duši stalkera, tak i Vojeldort trochu pátral v análu. Ne v tom svém, ale na NIC.cz.

Dle databáze NIC.cz je vlastníkem domény nějaký pán Jan Patera. A pokud zadáte tohle jméno do vyhledávače, případně jej proženete vyhledáváním na LinkedInu, tak už můžete celkem slušně tipovat, kdo je tím panem neznámým (pokud se ovšem nejedná o falešné jméno). Nic tedy nebrání tomu, aby vzniknul další projekt KamPateraJede a můžete Honzu zcela legálně stalkovat. Pade zdar a třikrát Vojeldort!

Komentáře

 • Pepa

  Upozorňujeme všechny,kteří naletěli dvěma podvodníkům na ,,padejede,, že se jedná jen o podvrh a klamavou reklamu.
  Proč ? Hned vysvětlím.
  1-není možné za současného stavu techniky vyrobit tak malý vysílač GPS
  2-i kdyby bylo(jakože není),nedokázal by přes kovovou,nebo slitinovou schránku-obal vysílat(a anténky by si každý všiml)
  3-tak malý zdroj(baterie),jenž by bylo teoreticky možné do padesátikoruny umístit by vysílač ani neoživil,natož aby vydržel tak dlouho vysílat,tento přístroj je totiž celkem veliký žrout energie,data o poloze totiž nejen přijímá,ale musí je někam odesílat ke zpracování (sami zvažte jak velkou a těžkou máte baterii v mobilu a jak dlouho by jste s ní vydrželi nepřetržitě telefonovat ?)
  4- dotyční podvodníci tvrdí,že jim mince byla na zakázku vyrobena,nikdo jiný,než státní mincovna nemá oprávnění,se zákona,tisknout,či jinak vyrábět oběživo(peníze) a uvádět je do oběhu,padělání peněz,ať už bankovek,či mincí a uvádění jich do již zmíněného oběhu je trestné a trestá se sazbou až deseti let nepodmíněně
  5-i kdyby do zmíněné mince tohle vše nacpali,byla by abnormálně těžká a každý by si toho všiml
  6-trasa mince,jezdí nám jen po silnicích,nikdy nejde např.po pěší zóně,nikdy neskončila v noci v žádném domku,či bytě.proč asi ?
  7-veškeré příspěvky na jejich stránkách nesoucí se v tomto duchu,byly okamžitě smazány,pisateli byla zamezena další diskuze,či komentáře,přitom bylo tak jednoduché před započetím akce minci nafotit,nebo nyní ukázat,vše vysvětlit a nám podezřívavým,či nesouhlasícím se vysmát a udělat z nás pitomce a zabedněnce
  PROSÍME SDÍLEJTE,DĚKUJEME .

  • parohac4

   Přesně tak. Také si myslím, že jde o podvod, nebo přinejmenším pokus o virál. Psal jsem jim na e-mailovou adresu uvedenou na jejich stránkách, ale bez odezvy. Osobně se přikláním za virál a jestli jo, tak se jim to povedlo :-).

Nahoru