Když jednovaječné dvojčata vyrostou

Čínský fotograf Gao Rongguo vytvořil dojemnou sérii fotografií, kde proti sobě stáví páry identických dvojčat. Všem je více než 50 let, takže můžeme zkoumat nejenom jejich vzhled, ale i jejich životy.

Fotografická série je nádherným zkoumáním přírody a výchovy. Z pohledu biologie by tito sourozenci byli téměř identičtí, ale jejich odlišné životní zkušenosti můžou (ale nemusí) způsobit jejich odlišný růst nebo změnu i v jiných ohledech.

Vypadají téměř identicky, ale i tak jsou oba jedineční a učinili svoje vlastní životní rozhodnutí. Všechny tyto páry dvojčat pochází z čínské provincie Šan-tung, kde se fotograf kdysi narodil.

Nejdepresivnější je ale asi úplně poslední fotka. Proč? Na to se již podívejte sami…
identical-twins-portrait-photography-gao-rongguo-17 identical-twins-portrait-photography-gao-rongguo-16 identical-twins-portrait-photography-gao-rongguo-15 identical-twins-portrait-photography-gao-rongguo-5 identical-twins-portrait-photography-gao-rongguo-14 identical-twins-portrait-photography-gao-rongguo-13 identical-twins-portrait-photography-gao-rongguo-11 identical-twins-portrait-photography-gao-rongguo-10 identical-twins-portrait-photography-gao-rongguo-9 identical-twins-portrait-photography-gao-rongguo-7 identical-twins-portrait-photography-gao-rongguo-6 identical-twins-portrait-photography-gao-rongguo-12zdroj: artist.cn, boredpanda.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru