Kdy svět bude mít prvního bilionáře?

Umíte si to vůbec představit? Jak by asi vypadala tato suma, která má dvanáct nul v bankovkách? Tento týden Forbes vydal seznam miliardářů, což vyvolává otázky nad tím, jak daleko je svět od okamžiku, kdy se objeví první bilionář. Analytici se domnívají, že prvního bilionáře svět bude mít již v příštích dvou desetiletích.

Kdy svět bude mít svého prvního bilionáře? Analytici se domnívají, že tento okamžik svět čeká již v příštích dvou desetiletích. Mezinárodní investiční banka Credit Suisse tvrdí, že během příštích dvou generací očekává dokonce 11 bilionářů.

dollars-388687_1280

1826 miliardářů

Navzdory klesající ceně ropy i eura Forbes zaznamenal rekordních 1826 miliardářů. A to rozhodně není málo. Dohromady tito miliardáři vlastní 7,05 biliard dolarů. Tento seznam obsahuje 290 nových miliardářů, z nichž 71% pochází z Číny.

Nejbohatším člověkem planety je Bill Gates

Bill Gates Founder of Microsoft Wallpaper

Nejbohatším člověkem současnosti je Bill Gates, který má bohatství v hodnotě 79,2 miliard dolarů. Mimochodem, tato částka pro představu vypadá takto: $79,200,000,000. Většina z nás si takový balík asi ani nedokáže představit. A o bilionové sumě ani nemluvě.

A kdo je na současném seznamu nejbohatších osob na světě?

Bill Gates – Microsoft, 79,2 miliard dolarů

Carlos Slim Helu – telecoms, 77,1 miliard dolarů

Warren Buffet – investor, 72,7 miliard dolarů

Amancio Ortega – Zara, 64,5 miliard dolarů

Larry Ellison – Oracle, 54,3 miliard dolarů

Charles Koch, various, 42,9 miliard dolarů

David Koch, various, 42,9 miliard dolarů

Christy Walton – Walmart,41,7 miliard dolarů

Jim Walton – Walmart, 40,6 miliard dolarů

Liliane Bettencourt – L´Oreal, 40,1 miliard dolarů.

Je zřejmé, že člověk, který se stane prvním bilionářem na světě by musel vlastnit zdroje nevyčíslitelné hodnoty. Nebo by se musel zasloužit o to, aby že život na planetě Zemi markantně změnil. Je ještě vůbec možné vyvinout takovou technologii nebo vlastnit takové zdroje? Nechme se překvapit 🙂

zdroj: washingtontimes.com, dailymail.co.uk Foto: wallpaperseries.com, pixabay.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru