Kdy nám budou doma uklízet roboti?

To bychom také rádi věděli. Roboti dnes berou pracovní místa v továrnách, roznáší jídlo v restauraci, pěstují vlastní rostlinky, některé prototypy umí třeba i psát. Přesto musíme sami vzít do ruky hadr a stěrku a umýt doma okna. Nebo ne?

Sice už existují chytré vysavače, ale třeba sedačku vám robot ještě nevyčistí. Na to si budete muset pozvat odborníky na čištění sedacích souprav Brno. Pro roboty jsou totiž problémem přesně tyto činnosti, které vyžadují kombinaci více úloh a lidský úsudek.

Čištění sedačky je složitý proces

Odborník na čištění sedaček nejdříve předčistí znečištěná místa čisticím prostředkem – už to by bylo pro robota problematické. Musel by rozpoznat, které části jsou silně znečištěné a kolik prostředku a předkartáčování budou vyžadovat. Následně se extraktorem vstřikuje čisticí médium do sedací soupravy a odsává se do sběrné nádoby.

Pracovníci úklidové firmy Remiáš, která poskytuje právě i čištění sedaček Brno, tedy mohou být spokojení. Jejich místo ještě dlouho žádný robot nenahradí. A co jiné úklidové služby?

cisteni-sedacek

Ani ostatní úklidové služby nebudou pro roboty snadné

Čas od času se objeví zprávy o robotech, kteří by mohli zastat roli uklízečky. Loni to byl například počin firmy Boston Dynamics (ano, té s těmi hrozivými robopsy). Jejich robopes dokázal vyskládat nádobí z myčky, ale povalil se na zem, když uklouzl na chodbě na slupce od banánu. Redaktoři z technicky zaměřeného portálu Arecenze.sk pak dodávají, že více či méně sofistikovaní roboti se již nachází dnes téměř v každé domácnosti. Kromě zmiňovaných vysavačů se sem kuchynští roboti, robotické sekačky nebo vytírače.

Možná je to ironické, ale činnosti, které bychom si přáli, aby roboti vykonávali, budeme nejspíš ještě hodně dlouho dělat sami. Nebo s pomocí odborníků na slovo vzatých. Čím dál více lidí si totiž na uklízení domácnosti zve firmy a paní na úklid. Otázka tedy zní – potřebujeme vůbec, aby roboti uklízeli? Pomocník do domácnosti by byl sice fajn, ale toho si můžete najmout už dnes. Jen bude z masa a kostí, a když budete mít štěstí, svou práci vykoná s nadšením, které robot projevit neumí.

Komentáře

Nahoru