KdoMiVolal.eu: Zjistěte, kdo se ukrývá pod neznámým číslem

Asi to potkalo každého z vás: na displeji mobilního telefonu neznámé číslo. A telefonát, jak to tak bývá, přijde v tu nejméně vhodnou chvíli. Kdo volal? Komu patří číslo, které neznáte? Ihned se v hlavě rozběhne sled myšlenek a dedukcí? Stalo se něco nepříjemného někomu blízkému? Pokud telefonát z neznámého čísla nemůžete přijmout, spoléháte, že se dotyčný ozve znovu. Nebo se pokusíte zavolat zpátky. Asi nelibě ale nesete, pokud vám neznámý telefonista volá například v průběhu víkendu nebo v pozdních večerních hodinách. V takových situacích, celkem logicky, budete vyhledávat jakoukoliv informaci o telefonním čísle, která vás neúnavně prozvání.

Tuzemsko nebo zahraničí?

V době řady mobilních a virtuálních telefonních operátorů se ztrácíte v předvolbách. Jaké předvolby operátorů v současnosti existují? Nemůžete přece mít přehled, pod kterého operátora zrovna vám volající číslo patří. O možnosti přenositelnosti si telefonního čísla k jinému operátorovi nemluvě. Už se tedy ani nemůžete spolehnout na to, že číslo, které vás kontaktuje, je ze sítě původního telefonního operátora. Nebo se může snadno stát, že snadno zaměníte předvolbu operátora za některé podobné mezinárodní předvolby. I tato situace se v dnešní překotně uspěchané době stane. A pak se taková nepozornost může znatelně projevit na účtu za telefon.

Komu patří číslo?

V takových, a v řadě podobných, situací určitě oceníte službu internetového portálu KdoMiVolal.eu. Zde můžete snadno zjistit, kdo se skrývá za číslem, které vám neustále volá. Máte tak možnost, po zadání neznámého čísla, nechat si dohledat bližší informace o neznámém čísle. Zjistíte, kterému telefonnímu operátorovi zadávané telefonní číslo aktuálně přísluší. A protože zadáváte telefonní číslo v mezinárodním formátu, tj. s předvolbami např. + nebo 00, tak obdržíte i info, ze které země volající je.

Uživatelská databáze pro všechny

Protože portál KdoMiVolal.eu je současně databází, která je uživatelská, tak je průběžně aktualizován a doplňován. Můžete tak velmi snadno identifikovat, které marketingové agentury, zástupci telefonních operátorů, bank, pojišťoven a dalších firem, využívají pro svoji „práci“ formát nevyžádané telefonní nabídky. V podstatě je to obdoba tzv. SPAMu, se kterým se můžete setkat v e-mailové komunikaci.

Pozor na prozvánění

V praxi rozšířené je bohužel i to, že vás neznámé telefonní číslo neustále jen prozvání. Krom toho, že vás tato praktika ruší, může tu být i riziko docela zásadní a nebezpečné. Očekává se od vás, že na neznámé telefonní číslo zavoláte zpět. Unikne vám ovšem zásadní informace, že jde o volání do jiné země nebo o volání na audiotextovou linku. A její číslo se „náhodou“ jevilo jako běžné telefonní číslo v tuzemsku. Škody, především finanční, jsou v případě požadavků úhrady takových telefonátů obrovské. A mnohdy tak vaše peníze za telefonát končí na účtu kdesi v zemi třetího světa. A domoci se náhrady nebo odškodnění je prakticky nemožné. Z tohoto důvodu web nabízí i přímo funkcionalitu vyhledávání telefonních čísel, ale také přehled mezinárodních předvoleb, nebo přehled předvoleb podle operátorů a krajů. Web navíc existuje i v několika zahraničních verzích, takže můžete hledat i na nich.

Diskusní fórum

Web je doplněn o fórum uživatelů, kteří se zde, vesměs negativně svěřují se svými zkušenostmi s konkrétními telefonními čísly. K vámi vyhledávanému neznámému telefonnímu číslu tak mnohdy dohledáte už i komentář se zkušeností, kdo byl z inkriminovaného telefonního čísla kontaktován před vámi. Dále tak zde naleznete i komentáře a články ohledně volání na předražené audiotexové linky, nebo informace o tzv. Premium SMS, které vysvětlují, jak tato čísla poznat a jaká je cena v takovém případě například za volání nebo SMS.

Pokud jste tedy obdrželi nevyžádaný telefonní hovor, nechtěnou SMS zprávu, nebo jste jen narazili na číslo, které neznáte a chcete o něm více informací, využijte službu KdoMiVolal.eu. Můžete tu i zapsat vlastní hodnocení nebo komentář k vám neznámému telefonnímu číslu, které vás kontaktovalo.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru