Kdo nejvíce hraje? Dospělé ženy!

Všechny hráčky si zaslouží velkou gratulaci. Pokud jde o hry, jsou totiž oficiálně na úplném vrcholu pyramidy všech hráčů. Nová studie od Entertainment Software Association totiž ukázala, že největší podíl na herním průmyslu zaujímají s 36 % ženy starší osmnácti let. Těsně na druhém místě s 35 % jsou dospělí muži.

Pokud si jako typického vášnivého hráče představujete dospívajícího kluka, jste úplně vedle. Tahle skupina totiž tvoří pouhých 17 % všech hráčů.

average-game-player

Hezky podle věku a pohlaví

Ze studie rovněž vyplývá, že stále více a více lidí hraje více různých her. Hrají online hry, hry nainstalované přímo na počítači, hry na sociálních sítích nebo na mobilech. Hrají prostě všude.

A pokud chcete vidět další případ, kdy průzkum zničí vaše iluze, můžeme uvést další šokující fakt. V minulých dvou letech došlo k neuvěřitelnému rozmachu hraní u žen starších 50 let!

Něžné pohlaví ale nepaří od rána do večera střílečky

Teď vás ale trošku uklidníme. Samozřejmě si nezačněte představovat, že ženy denně sedí u nějakých stříleček a počítají si, kolik lidí zvládnou zlikvidovat. Ne, ne. Dospělé ženy mnohem častěji lpí na mobilních hrách a hrách na sociálních sítích. Pořád se tak nevyrovnávají těm tvrdým hráčům, kteří se zvednou jenom tehdy, když přechází od počítače k herní konzoli.

Zase úplně takhle to ale není. Pokud si myslíte, že dámy hrají jenom Angry Birds nebo Candy Crush Saga na Facebooku, mýlíte se. Průměrná dospělá žena se totiž hraní věnuje po dobu 13 let. A před třinácti lety žádný Facebook nebyl. A ani Angry Birds.

Že vám tedy nejde do hlavy, co ty ženy celou dobu hrají? Facebookové hry to nejsou, střílečky taky ne. Tak co pak? No, můžeme obecně říci, že se většinou zaměřují na hry pro příležitostné hráče. Zahrají si puzzle nebo třeba karty. Možná se vám to zdá směšné, ale i tohle jsou přece hry. Sice na trochu jiné úrovni, ale to se také počítá.

videogames

Nejprodávanější videohry loňského roku

Táta vs. syn

Dále se studie zaměřila ještě na to, jak se ke hráčství svých dětí staví rodiče. Ukázalo se, že většině rodičů není vůbec jedno, kolik času stráví jejich ratolesti u počítače. Překvapivě 47 % dospělých ale řeklo, že si rádi zahrají s dětmi.

Ať už ale nakonec hrajete Diablo nebo facebookové Pet Rescue, můžete si být jisti, že patříte do široké komunity lidí s podobnými zájmy. Mezi hráči se určitě neztratíte.

Celou obsáhlou studii se spoustou grafů si můžete prohlédnout zde.

Zdroje: PBS, DailyDot, fotografie: Wikimedia Commons

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru