KdeJsme.cz aneb Běž si hrát se Semenem do pokoje

Webovou stránku www.KdeJsme.cz znáte snad všichni. Podle jména a příjmení se tam dá dohledat, kolik v ČR žije lidí se stejným jménem nebo příjmením jako máte vy a kde přesně tito lidé bydlí.

Snadno se tedy dozvíte, že v Česku žije nejvíce lidí s příjmením Novák/Nováková, u klučičích jmen vede Jirka, u dívčích Marie.

Kromě toho jdou zjistit i mnohem zajímavější údaje. Třeba že úplně na východě republiky žijí dva pánové s příjmením Kokot (a tři paní Kokotové) a také jeden pan Kunda (i s manželkou Kundovou).

kunda_kundova

Obě příjmení se nachází na východě naší země. Náhoda? Nemyslím si.

Ale chceme vás upozornit hlavně na jednu pecku. Pokud právě vybíráte jméno pro svého potomka mužského pohlaví a chcete se mu hned po narození pomstít, máme pro vás jednoznačného favorita. V Česku žije 6 nešťastných mužů se jménem „Semen“. Dokážete si představit tu legraci, až byste svému druhému dítěti řekli: „Běž si hrát se Semenem do pokoje.“?

semen_hustota

Mimochodem, jak jsme se ještě dál dozvěděli ze statusu Honzy Kvasničky, v Česku žije 1214 Andělů a ani jeden Ďábel, 83 Maců a ani jeden PC.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru