Kde všude ve firmě využijete krabice

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak dobrou investicí jsou obyčejné papírové krabice? Doma je využijete na spoustu způsobů a v kanceláři je to podobné. Pojďme se podívat na nejrůznější úkony, k nimž se dají použít.

Archivace nejen papírových dokumentů

Přestože se dnes spousta materiálů uchovává výhradně elektronicky, některé firmy si stále vedou papírovou kartotéku. Je to lepší zejména z hlediska:

  • přehlednosti (v šanonech se lépe hledá),
  • bezpečnosti (po síti se dá ukrást leccos, takhle by se k vám někdo musel fyzicky vloupat),
  • pořádku (dokument vytisknete a je to, zatímco v počítači ho často máte uložený v několika verzích).

A právě k ukládání dokumentů, případně celých šanonů, slouží archivační a úložné krabice. Sehnat se dají přímo takové, které jsou uzpůsobené na určitý počet šanonů. Jiné jsou uzpůsobené na papíry formátu A4. Lze je samozřejmě skládat na sebe.

Pozor! Možná se budete divit, až za pár let vytáhnete z krabic vytištěné dokumenty a ony budou úplně prázdné. Ne každý inkoust je totiž dostatečně trvanlivý, některý časem bledne.

Obaly dárkových předmětů

Čeká vás výročí firmy, nebo plánujete, čím obdarujete věrné zákazníky a obchodní partnery na Vánoce? Častým dárkem bývá třeba láhev vína. Když ji budete rozdávat v pěkné papírové krabici s vaším logem, hned ji povýšíte na novou úroveň.

krabice-na-vino

Protinárazová krabice na víno z e-shopu Komplexmat-obaly.cz

Odesílání balíků

Jestliže občas odesíláte zákazníkům něco poštou, nejspíš máte dost velkou zásobu kartonových krabic. Krabice se vyrábí v několika druzích – například pro trička, knihy a textil jsou vhodné zásilkové obaly známé také pod názvem letadlo.

Stěhování do nových prostor

Stěhujete se do nové kanceláře? Pak vás čeká nepříjemné vyklízení všech věcí z polic, kancelářských stolů a šuplíků. Nakupte pevné krabice na stěhování s uchy a půjde to hned lépe. Nezapomeňte je také popsat, ať víte, co se uvnitř nachází.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru