Kde v ČR je nejrychlejší mobilní internet?

Mobilní datové připojení se stává stále nezbytnější součástí našich životů. Jsme zvyklí neustále kontrolovat své e-maily, psát si s kamarády na Facebooku nebo se podívat, v kolik nám jede další vlak. Mobilní operátoři se snaží předhánět v tom, kdo nabídne lepší internet za nižší ceny. Z následujících výsledků měření je to jednoznačné.

Možná znáte web DSL.cz, který spousta Čechů používá k měření rychlosti svého internetového připojení. DSL teď udělalo pěknou statistiku podle měření za měsíc duben. Soustředili se výhradně na mobilní internet. Výsledky podle krajů jsou následující:

region

“Je vidět, že nejrychleji se pomocí mobilního internetu surfuje opět v Praze a v Jihočeském kraji, kde rychlost přesahuje 30 Mb/s. Kraj Vysočina se s průměrnou rychlostí stahování téměř 29,5 Mb/s ke třicítce také blíží. Oproti minulému roku si  nejvíce polepšil již zmiňovaný Jihočeský kraj a to o 240 %,” uvedla mluvčí serveru DSL.cz Jitka Ernestová.

Jak jsou na tom operátoři?

DSL se povedlo zanalyzovat LTE, 3G i 2G připojení třech českých operátorů. Vede T-Mobile, který má nejrychlejší LTE, 3G i 2G připojení. Kousek za ním je Vodafone, nejhůře je na tom O2.

operator

Údaje server DSL posbíral od uživatelů, kteří používali webový měřák a mobilní aplikaci. Přes aplikaci v měsíci dubnu proběhlo 268 000 měření, přes webový měřák 317 000 měření.

Podrobnější informace, včetně pěkné mapy rychlostí připojení krajů ČR, najdete přímo na webu DSL.cz.

Komentáře

Nahoru