Kde si vytvořit skutečně umělecké fotky? Udělejte z obyčejných fotek mistrovská díla!

Kde si vytvořit skutečně umělecké fotky? Udělejte z obyčejných fotek mistrovská díla!
Vytvořit si skutečně zajímavou fotografii je někdy obtížné. Proto, abyste z obyčejné fotky udělali mistrovské dílo, nemusíte být profesionální fotograf a ani nemusíte mít fotoaparát za velké peníze. Ve skutečnosti stačí mít fotku pořízenou klidně mobilem a následné ji upravit. Pojďme se podívat na několik stránek, které nám umožní vytvořit si umělecké fotky vhodné třeba na sociální sítě…

Na internetu je podobných online nástrojů mnoho. Pro demonstraci jejich nabídky jsme využili uživatelku našeho diskuzního fóra Páju.

Picjoke.com

Jako první nás nejvíce zaujal server PicJoke.com. Ten nabízí širokou škálu motivů a podle sloganu v hlavičce by každý den měl přibýt nový. Nejspíš tomu tak není, ale i přesto si můžete fotografie vložit do stovek motivů, přičemž některé z nic jsou velice zajímavé.

Upravené fotografie si vytvoříte velice jednoduše. Stačí si vybrat motiv a nahrát fotografii. Pokud se vám výsledek nebude líbit, můžete se vrátit. Nahraná fotografie se uloží a nemusíte jí nahrávat znovu, ale přesto ji lze použít i na další motivy. A toto PicJoke například dokáže:

Nelekněte se několika jazykových mutací. Stránka není česká, což dokazuje i překlad v české verzi. Obrázky ale nabízí zdarma a hned po úpravě fotografie nabídne možnost sdílení a stáhnutí do počítače.

PhotoFunia.com

PhotoFunia.com je možná o trochu známější a rovněž nabízí řadu zajímavých motivů. Některé jsou dokonce animované, což může také vypadat zajímavě, i když se setkáte s problémem nefunkčnosti animací na některých sociálních sítích. Tady je ukázka několika zajímavých motivů:

Úprava fotek probíhá opět stejně. Vyberete si motiv a do něj nahrajete fotografii. Ta se i tentokrát uloží a můžete ji použít pro více motivů. Na závěr se ukáže možnost stažení do počítače či zaslání na email.

Funny.pho.to

Řada animovaných i neanimovaných motivů je k nalezení také na Funny.pho.to. Na stejném principu funguje i nahrávání a úprava fotografií. Server ale nabízí i například titulní strany časopisů a mnoho dalšího. Opět jedna ukázka:

Editor fotografie je trošku jiný, fotografie se například nedá stáhnout pomocí pravého tlačítka myši, ale k dispozici je nabídka se sdílením, odesláním na email, ale i se stažením.

FunPhotoBox.com

Další halda neobvyklých a většinou i pestrobarevných motivů. Nahrávání probíhá naprosto stejně a navíc je zde možnost nahrání fotografie i z internetu pomocí vložení URL. Jako ukázku jsme si vybrali dva motivy, které nás nejvíce zaujaly:

Nahraná fotografie se opět ukládá a je možné jí použít i v jiných motivech.

Photo505.com

Kromě řady „obyčejně neobyčejných“ motivů si na Photo505 můžete zvolit i nějaké trochu jiné. Například vytvoření mozaiky, poštovní známky, x-ray a mnoho dalšího. Upload je skoro stejný jako v našem prvním tipu, dokonce stejně i funguje. A tady vidíte něco, co jsme jinde neviděli:

Další editory:

Existuje mnoho dalších editorů. Namátkou jsme vybrali deset z nich:

Všechny fungují na stejném principu. Stačí si vybrat motiv, nahrát fotografii a obrázek je na světě.

Nemusí to ale být jen o tom!

Kromě nahrávání fotografií a jejich vkládání do motivů, rámečků a dalších věciček existují i neobvyklé nástroje nabízející jiné funkce. Například takový Einstein Form vám konečně vysvětlí, co psal legendární génius na tabuli.

Pizap.com zase nabízí vytvoření koláže, vložení bublin známých z komiksů a mnoho dalšího. Pokud máte tip na nástroj, který nám unikl, tak neváhejte a pište do komentářů.

Komentáře

Nahoru