Kde se přiznat k homosexualitě, jsou na Twitteru inteligentnější uživatelé?

Kde se přiznat k homosexualitě, jsou na Twitteru inteligentnější uživatelé?

Na co takovou věc jako homosexualitu někde skrývat. Dnes je v módě prozrazovat o sobě veřejně téměř i čas poslední návštěvy záchodu. Že se potom takové zprávy i veřejně přetřásají, na to už jsme dnes zvyklí.

Dnes to tak chodí, ale poklona za odvahu

Jason Paul Collins, americký profesionální basketbalista, to vyřešil stylově dle dnešních trendů. A o jaký trend že se to jedná? No přece vykládat o sobě všechno – nejlépe na sociálních sítích. Collins to udělal podobně – pusu na špacír si pustil v časopise Sports Illustrated. Nicméně patří mu obrovský obdiv za odvahu. I ta se teď řeší na Twitteru.

Twitter – středisko důležitého světového dění

Od hrdých američanů a především dalších basketbalistů (současných i těch dřívějších) se objevují názory jako, že předtím, než si o tom uděláte svůj názor, nemáte zapomínat, že se jedná o skvělého člověka, který hraje za jejich zemi. Že se na setkání s Jasonem těší, aby mu mohli říci, jak moc obdivují to, co udělal. Že doufají, že budeme Jasonovo rozhodnutí respektovat a on se nyní nemusí stydět za to, jaký je. Že není nic horšího než skrývat, jací jsme uvnitř.

Inteligentní uživatelé Twitteru?

Zdá se, jako by se Twitter v poslední době dostával do popředí ve všech důležitých událostech, které zajímají společnost. Připomeňme si nedávný mezinárodní skandál se záměnou Česka a Čečenska. Právě na Twitteru nám Američané vyhrožovali válkou.

Skoro to vypadá, jako kdyby se Twitter od ostatních sociálních sítí podstatně odlišoval. Možná je to i díky hashtagům, s jejichž pomocí mezi sebou sdílí příspěvky lidé zajímající se o stejnou věc. Na Twitteru mají své hashtagy třeba i přírodní katastrofy, které používají lidé, kteří spolu soucítí nebo chtějí někoho podpořit – jako tomu bylo i v Jasonově případu.

Twitter vs. Facebook

Ve srovnání s nejpopulárnějším Facebookem se tak zdá, jako by na Facebooku byla většina hloupých teenagerů, kteří si tam chodí jen chatovat. Na Twitteru se řeší důležitější záležitosti. I když říci, že uživatelé Twitteru jsou inteligentnější, není tolik přesné. Jak by si mohl inteligentní uživatel Twitteru splést Česko s Čečenskem?

Zdroj: hangtime.blogs.nba.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru