Kde se na světě dají nalézt nejlepší superpočítače?

Kde se na světě dají nalézt nejlepší superpočítače?

Server Pingdom.com zveřejňuje velice zajímavé průzkumy, statistiky a podobné články, které nás většinou zaujmou a rádi je publikujeme i na našem magazínu, samozřejmě s uvedením zdroje. Tentokrát se povedl další článek a už jej můžete číst i u nás. Magazín sestavil žebříček deseti nejlepších superpočítačů na světě a k tomu přidal mnoho dalších informací a statistik, které Vám hodláme přeložit v tomto článku. Kdo z Vás například věděl, že nejvíce superpočítačů naleznete v Severní Americe a nejméně v Africe a té Jižní Americe?

Statistika říká, že nejvíce superpočítačů nalezneme v USA. Osm z deseti těch nejlepších a nejrychlejších je právě v USA, alespoň to se lze dočíst v jimi zveřejněné tabulce.

Z pětiset nejrychlejších superpočítačů je dle statistiky 80% umístěno v USA. A kde nalezneme zbytek? V jakých státech?

Nejvíce superpočítačů je k nalezení v USA. Například v Rusku jich je k nalezení 8, stejně jako na Novém Zélandu.

Pokud by nám toto nestačilo, můžeme se podívat i na rozmístění superpočítačů v rámci kontinentů. I na to máme graf.

Jak vidíte sami. Podle Pingdom.com je na tom nejlépe Severní Amerika a Evropa. Pouze Afrika a Jižní Amerika má po jednom superpočítači. Statistika také uvádí žebříček nejpoužívanějších operačních systémů běžících na superpočítačích. To potěší zejména linuxáky, jelikož jejich Linux s přehledem a 89,2% vítězí. Druhý je Unix (5.0%), třetí Mixed (4.6%), na čtvrtém místě onen Windows (1.0%) a na pátém BSD based (0.2%). Mezi nejoblíbenější výrobce superpočítačů se zařadil s 41,8% Hewlett-Packard (41.8%) a na druhém IBM s 37.0%.

Více naleznete v původním článku na Pingdom.com.

Komentáře

Nahoru