Dnes vyšlo 15 článků

Kde na internetu zjistíte, jak na pěstování melounů

Léto je za rohem, a jestli patříte k vášnivým milovníkům vlastní zahrádky, zřejmě už plánujete, co si letos vypěstujete. Většina plodin už by měla být zasazená, avšak jednou z výjimek jsou melouny. Ideální čas na jejich výsadbu ještě stále trvá.

Česká republika určitě není krajinou, kde bychom melouny vídali úplně běžně, nicméně v dnešní době se v našich klimatických podmínkách dá vypěstovat spousta plodin, které by tady nikdo nečekal. Lidé mají doma banány, kiwi nebo vsadí na pěstování melounů. Tato tykvovitá plodová zelenina často považovaná za ovoce v létě příjemně osvěží.

Jaké melouny se dají pěstovat?

Úplně nejznámější je klasický meloun vodní s červenou dužinou. Ten si bez problémů na zahrádce vypěstujete. Sice nedosáhne takových rozměrů, jako znáte z obchodu, ale zato bude sladký, domácí a zdravý.

Nezalekněte se ani jiných druhů. Relativně známý je u nás také žlutý meloun. Jeho sladkou vůni možná znáte z některé kosmetiky, je vhodný také pro diabetiky! Méně známou alternativou je meloun Cantaloupe, jehož dužina je konzistencí podobná mangu, má i naoranžovělou barvu. Jeho křížením se žlutým melounem vznikl meloun Galia. Meloun a dieta jsou obyčejně spojované výrazy, ale Cantaloupe je extra zdravý a prospěšný tělu. Obsahuje spoustu antioxidantů, vitamíny C, B a A. Posiluje imunitu.

Kdy tedy meloun zasadit?

Dobrá zpráva je, že to ještě stihnete. Za vhodnou dobu na výsadbu se považuje zhruba měsíc od poloviny května do poloviny června. Vaše zahrada by pro pěstování melounů měla mít nějaké teplé a chráněné stanoviště. V začátcích je dobré použít netkanou černou textilii.

Jak se o melouny starat?

Slíbili jsme vám, že poradíme místo, kde se na internetu dají sehnat důležité informace o pěstování melounů. Ten užitečný web se jmenuje NašeZahrada.com, najdete tam nejen tipy na pěstování melounů, ale také dobré zahradní pomůcky a různé rady pro zahrádkáře.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru