Kde je nejsvobodnější internet?

Kde je nejsvobodnější internet?

Poslední dobou se čím dal tím více mluví o regulaci internetu. Většinou za těmito návrhy stojí omezení dětské pornografie, či omezení pirátsví. V této infografice se dozvíte, kde jsou tyto regulace v nejmenší míře.

A kde je tedy nejsvobodnější internet? Odpověd je jednoduchá – na Islandu. Čím více bodů, tím hůře. A Island ze 100 bodů jich měl pouhých 6. Na druhém místě se umístilo Estonsko s 9 body. O třetí místo se dělí Německo a Spojené Státy Americké.

Oba tyto státy měli 17 bodů, což je už sice mnohem více oproti Islandu či Estonsku, ale pořád to je slušné. Docela dobře jsou na tom i ostatní velké státy v Evropě – Francie, Itálie, Velká Británie a Maďarsko mají pod 25 bodů.

Infografika - svoboda na internetu

Bohužel jsme se ale nedozvěděli, jak jsme na tom my nebo Slováci. Studie totiž pokryla jenom 60 států, a Česká republika mezi nimi bohužel není. Nicméně dá se očekávat, že Česká Republika by dopadla velmi dobře.

A jaké státy internet nejvíce omezují? Každému se jistě okamžitě Čína. Nicméně dále je internet velmi omezován i v Sýrii či Etiopii. Nejvíce je internet regulován v Iránu, který dosahuje 91 bodů.

Internet je totiž u nás velmi rozšířený, a Česká Republika má relativně benevolentní zákony, které nijak výrazně neblokují jeho obsah. Kdo ví, třeba se objevíme v této studii příští rok.

zdroj: mashable.com,freedomhouse.org

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru