Dnes vyšlo 1 článků

Být vtipným na internetu není těžké, vytvoření komiksu je dnes velice lehké…

Být vtipným na internetu není těžké, vytvoření komiksu je dnes velice lehké…

Kdo někdy nečetl nebo alespoň neviděl komiks, jako by nebyl. Komiksy jsou v časopisech dodnes a zdobí nevyužitá místa, baví čtenáře a čtení dodávají trochu odreagování a humoru. Jejich vytvoření navíc nemusí zabrat ani pět minut…

Jak už bylo řečeno, cílem komiksů je hlavně pobavit, podat zajímavou a vtipnou myšlenku. Asi všichni jsme už viděli oba druhy komisků – dlouhé příběhy, jež vydají na několik stránek, a krátké třeba jen v jednom obrázku namalované dialogy, nebo jako třídílná portrétní kriminalistická fotografie vypadající vtípky pro zlepšení nálady. Právě ty jsou fenoménem sociálních sítí a vytvořit se dají ihned…

Tužka, papír nebo Malování

Ty opravdu jednoduché komiksy lze vytvořit i v nejlehčích grafických editorech. Posloužit může Malování, jež je součástí všech Windowsů, nebo cokoliv jiného. Ti odvážnější mohou zkusit software pro profesionály, ale někdy to není ani třeba.

Zdroj komiksů: Facebook.com , autor neznámý

Právě takto vypadají komiksy objevující se na sociálních sítích. Jsou krátké, malé. Důvodem je nejen jejich rychlá příprava, ale zároveň i automatické zmenšování rozměrů a snižování kvality obrázků sítěmi.

Jejich autoři vlastně jen nakreslili podoby jakýchsi postav a do bublin přidali text. Příprava může být velice rychlá a jednoduchá. Pokud programy nemáte a chcete tvořit „postaru“, chopte se tužky, papíru a třeba i pastelek a začněte hezky na papír. Následně sdílení na sociální sítě můžete vyřešit jak jinak než naskenováním.

Nástroje přímo na internetu

No, a pokud chcete něco profesionálnějšího a ještě jednoduššího, stačí se podívat na internet. Na něm se objevuje několik nástrojů na výrobu lepších komiksů a opět je to snadné, vlastně jen vkládáte text a volíte, co chcete kde mít.

Jedním z nejznámějších nástrojů je Comics Creator. Pomocí toho můžete vytvořit například takovýto komiks: 

Dále můžete využít například služby Pixton. Ta vyžaduje registraci, ale rovněž nabízí možnost vytvoření zajímavých a pohledných komisků.

Pro fanoušky tlustého kocoura Garfielda je tu hra, skrze kterou rovněž můžete vytvořit krátký komiks s touto populární oranžovou postavou. Není potřeba registrace a opět je to jen o vkládání postav, bublin a textu.

 

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na Strip Creator postavený na podobném principu. Nástroj je opět online a vypadá následovně:

Kdybychom hledali dál, určitě bychom narazili na spoustu dalších. Pokud znáte nějaké zajímavé, můžete nám je doporučit do komentářů. Děkujeme.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru