Kazma: Z dětské izby až ke hvězdám (2/2)

Kazma: Z dětské izby až ke hvězdám (2/2)

Moderuje. Má vlastní pořad. Je to takový druhý internetový Jan Kraus. Akorát se nejmenuje Jan. Je mladší. A když nad tím tak přemýšlím, tak se Honzovi Krausovi ani moc nepodobá (ale to zase tak nevadí, kdo by tak chtěl vypadat, že?). Na internetové televizi Stream.cz produkuje a moderuje svoji vlastní talk show (ONE MAN SHOW). Víc asi netřeba říkat. Ano. Dnes si budeme povídat s Kamilem (Kazmou) Bartoškem. Jo a na začátek by se slušelo říct, že rozhovor jsme dělali v Kolkovně a Kazma si dal guláš (byl prý výborný, jen za něj zapomněl zaplatit). A pak ještě své kamarádce snědl smažený sýr (a během toho ji celý rozhovor tlačil do toho, ať si dá jeho guláš, aby jí ten sýr mohl sežrat)… Ano. Už z toho je jasně patrné, že to je nenažraná svině :-).

Krásně obsáhlý rozhovor s Kazmou jsme museli rozdělit do dvou částí, takže pokud jste ještě nečetli tu první, rozhodně to napravte!

Jak vlastně vznikala ONE MAN SHOW?

Jednoho dne jsem si sedl na postel před tapetu, dal jsem si tam stativ a začal jsem kecat pičoviny na kameru a strašně rychle to stříhat. A tak vznikla ONE MAN SHOW. A to je celý. A začal jsem s tím tehdy jenom proto, jelikož jsem tehdy točil nějaká videa. Chtěl jsem mít nějaký svůj pseudopořad. A tak jsem se rozhodl, že začnu něco dělat pravidelně. A řekl jsem si, že to někam dostanu. Z dětské izby až ke hvězdám.

A to bylo teda v roce 2008?

Ano, v 2008 to všechno začalo.

A co vše jsi musel vyzkoušet, než se ti podařilo dostat tvou show mezi lidi? Zkus prosím zmínit také, co vše se ti třeba nepovedlo, byla to slepá kolej. Ať nevypadáš jako ztělesnění pana Dokonalého.

Jak se to dostalo mezi lidi? Tak byl to opět, jak říkám, ten postupný vývoj. Zkoušet jsem musel pořád něco nového a vlastně to tak dělám pořád. Pořád vychytáváš věci, přicházíš na to, co je blbý, a musíš zjišťovat věci, co by ty lidi zajímaly. A tak se postupně posouváš dál a dál. A s tím i celý ten tvůj pořad. Ono to jde ostatně vidět na těch mých starejch dílech, který jsou zase úplně někde jinde. Ty jsou hrozný :-).

Já se na ty staré díly nemůžu dívat. Já se stydím normálně, když to vidím, jak je to trapný… Já se na to dívám a říkám si, ty jo, tak tam seš fakt trapnej. Ale není to tak. To je prostě odraz tý doby, tak to tehdy fungovalo, na to tehdy lidi slyšeli. Tehdy to bylo top.

To je stejné, jako když se díváš na GoGošou a říkáš si, že to je snad ještě víc trapný, ale v té době to prostě frčelo. Ale ani na jedno se nemůžu dívat. Ale zase říkám, že to je tak dobový, že za to se prostě nemůžeš stydět. Všechno se mění. Ale, že bych s něčím musel vyloženě bojovat u svého pořadu, tak to ne. Maximálně jsem si musel v rámci Seznamu a Streamu prosadit ty svý věci, protože byly často dost bizarní a mnohokrát jsem se o to musel porvat. A mnohokrát jsem měl fakt na krajíčku, že ta ONE MAN SHOW fakt nebyla. Ale jinak jsem v tomhle žádné problémy ani neměl.

Čteš třeba občas komentáře pod tvými videi? Nebo raději ne, aby sis nezkazil náladu, či na to jen nemáš čas (jinak bys je dychtivě přečetl od začátku do konce jako první díl Harryho Pottera)?

Hele dřív jsem to dělal a bylo to pro mě víc, než ty prachy. Tehdy, když jsem to nedělal pro prachy, tak jsem to točil jen pro ty lidi. Dělal jsem to kvůli těm jejich reakcím. Četl jsem každý komentář a na každý jsem odpovídal. Byl jsem do toho prostě fakt blázen a tohle byla pro mě ta odměna. A tak poslední dva roky už to fakt nečtu.

Za prvé na to nemám čas a za druhé je tam tolik zlých věcí, že asi ani nechci s něčím takovým zaplňovat svůj volný čas. A asi ani nestojím o ty rady těch lidí. Málokdy je tam totiž konstruktivní koment. Nevíš, kdo ten koment píše. Může to psát nějaký malý, dvanáctiletý, tlustý kluk, který sedí doma celý život u kompu.

Snažím se se spíše vychytávat ty názory těch lidí, které znám, kterých si vážím. Ale jinak se podobnými komentáři nijak nezabývám.

Který svůj díl považuješ bezkonkurenčně za nejlepší a který byl tak trochu propadák? Byl to ten poslední díl s tím bezdomovcem?

Hele, určitě tento díl ONE MAN SHOW je pro mě něco jako moje srdeční záležitost a co jsem chtěl udělat. Chtěl jsem udělat něco, co je fakt dobrý. A co se týče úspěchu, tak určitě nejúspěšnější byla ONE MAN SHOW s Rytmusem. Video s bezdomovcem mělo asi v poslední době největší přesah. Asi možná kvůli tomu, že ty díly vnímám podle toho, jak moc jsou aktuální, to, co je aktuální, mě zajímá více a tohle video mělo za poslední dobu asi největší přesah.

A nejtrapnější, nejblbější a nejdementnější díl? To jsou asi ty díly, kdy se nestalo vůbec nic. Kde není vůbec nic. A doufám, že je jich málo. Ale jsou.

Kolik lidí třeba ten díl s Rytmusem vidělo?

To se ani nedá říct. Vidělo to fakt moc lidí. To už nejde ani říct, kolik lidí to vidělo, protože to bylo vykradené na spoustě serverech. Psalo se o tom v médiích. Prostě každý o tom věděl. Já neznám nikoho, kdo by o tom tehdy nevěděl.

Já o tom třeba vůbec neslyšel :-). A kolik teda myslíš, že to vidělo lidí?

Miliony lidí.

Kdy mě pozveš k sobě do ONE MAN SHOW?

To záleží na tom, jak napíšeš ten článek, vole :-). Musíš se snažit kámo. Musíš být buď strašně dobrej a známej a nebo budeš strašnej dement jako třeba ta holka z Party Live.

A napiš tam, že si osobně myslím, že k tomu druhému máš blíž. Že podle mě to bude ta cesta, jak se tam dostat rychleji. No a… no to je všechno :-).

one-man-show

ONE MAN SHOW s Benem

Kolik času ti zabere natáčení jednoho dílu?

Natáčení trvá tak hodinu většinou – průměrně. Když nejdeme třeba ven. A nebo když je to studiovka, tak to trvá déle. Video s bezdomovcem trvalo třeba celý den – logicky. Ale to bylo i tím, že to byl spešl díl no. Ale v průměru je to tak hodina. A z té hodiny pak vznikne pět minut videa.

Jak to natočím, tak to musím ještě sestříhat.

Stříhám to pak dlouho, ty vole. Kdybych měl pak říct čistěj čas a nedělal nic jiného (nečuměl na píčoviny na Facebooku, na péčko), tak to bude řekněme tak 12 hodin. A je to jenom kvůli tomu, že musím celou tu hodinu vzít a musím ji projít minutu po minutě stále dokola a vysekávám ty zajímavé části.

A osekávám to minutu po minutě, až z toho kmene udělám sirku.

Co vše musíš zařídit a udělat, než to pustíš ven? Mohl bys to zkusit popsat našim čtenářům?

V podstatě nic, natočím, sestříhám, pošlu to do Streamu editorkám a dramaturgovi. To jsou lidi, co u toho procesu vytváření sice nejsou, ale musí to schválit. A ve chvíli kdy to schválí, tak to jde ven. Občas pošlu nějaké nápady na nějaké titulky a to je celý.

Stále platí to, že si celou show připravuješ sám? Nebo už na to máš lidi? Kolik lidí se na tom podílí?

Přípravu si stále dělám sám ve smyslu toho, že vymýšlím fóry a vymýšlím ten koncept toho, jak to má pak vypadat. Když neberu nějaké díly, kdy jsme na tom spolupracovali. Hodně jsem se třeba bavil s lidma. Ale zase nechci, aby to vypadalo, že jsem vše vymyslel sám. Tak to není. Hodně jsem všechny věci dříve konzultoval s Jankem Rubešem. S mým kamarádem Markusem, se kterým to točíme, tak s tím vymýšlíme tyhle věci, bavíme se o tom, občas ho něco taky napadne. Ale to, jak to má vypadat a o čem to bude, tak to tam do toho pořadu nosím já. Dříve to byla úplná ONE MAN SHOW. Teďka už mám kameramana Markuse, produkční Lucku a to je všechno. To je náš All star team. Teda Dream team.

Ty jo, já už nemůžu, já ten smažák asi nedojím. Ale je fakt výbornej. Já ho prostě nemůžu přestat žrát.

Spolupracuješ s každým bez rozdílu věku, pohlaví a nebo barvy pleti? A nebo jsi rasista? Kdyby produkční Lucka byla černá, dal bys jí šanci?

Nikdy, vole! Napiš tam nikdy! 🙂

Tvůj pořad patří mezi nejsledovanější na Streamu. Kdo přišel první s nabídkou spolupráce? Ty a nebo lidé od Seznamu?

Já jsem se do Streamu tak nějak přirozeně infiltroval z běžného uživatele. Já tam nahrával videa. A nahrával jsem je tam pravidelně, protože mě to bavilo a protože ta videa byla super :-). A navíc jsem byl nadčlověk. Multitalent. A tak si mě všimli.

A tak se z toho nakonec vyklubala tahle spolupráce. Oni mi nabídli smlouvu. Já ji podepsal. Ale byl to postupný vývoj z běžného uživatele. Neměl jsem tam žádné konexe, nikoho jsem tam neznal. Dostal jsem se tam jen díky svojí tvorbě.

Dá se podle tebe uživit točením podobných pořadů? Z čeho vlastně tyhle pořady žijí? Na čem vydělávají?

Dneska už jo, si myslím. A u nás má podle mě tato doba před sebou boom. Myslím si, že u nás jsou vlogeři a celá videoscéna ještě v plenkách. A důkazem toho je třeba americkej YouTube, kde třeba ti kluci jsou regulérní milionáři. Takže určitě ano a absolutně to ještě nedosáhlo na ten peak.

Podle mě to má před sebou ještě budoucnost. A myslím si, že ta vlna, na které se dá svézt, tady ještě je.

A na čem to vydělává? Samozřejmě z reklamy. Bannery klikačka, preroly před videem a podobný píčoviny :-). Takže čistě z reklamy.

Jak moc dobře tě platí ve Streamu? Nemusíš nám sdělit celou částku, která ti přistane na účtu. Stačí, když zmíníš půlku, zbytek si zvládneme snad dopočítat…

Mizérie. Čistá mizérie. Klidně to tam napiš. Já to nedělat z lásky, tak už bych tam dávno chcípnul hlady. Jsem nedoceněný umělec. Ale je to fakt mizérie :-). Napiš to tam znova…

Ale naštěstí to není jediné, co dělám. Ale kdybych dělal jenom tohle, tak jako přežiju, ale… žil bych asi nuzným životem.

Můj život, jako teď žiju, party life, tak to bych z toho zatáhnul tak 2-3 kalby :-).

kazma-party

A co tedy kromě natáčení pro Stream děláš?

Moderuju akce. Od nejpankovějších akcí pro feťáky až po firemní seriozní akcičky za strašný peníze. Do toho dělám pro reklamky, dělám kampaně. Režíruju věci. Natáčím videa nejenom pro reklamky, prostě jakákoliv normální firma, co za mnou přijde. Mám totiž svoji Kazma production, kde mám tým kameramanů a dalších lidí, se kterými jsme schopný natočit různý věci.

Je Stream aktuálně teď tvým hlavním zdrojem příjmů? Nebo po večerech doplňuješ regály v Tescu s kapucí přes hlavu a modlíš se, aby tě nikdo nepoznal?

Ne, ani náhodou. Je to jedinej pravidelnej zdroj příjmů. To by se dalo říct. Ale naopak – je to ten nejmenší příjem. Ale pravidelný…

Mám tam zase napsat, že jsi nedoceněný umělec?

Piš to tam! Klidně za každou větou, co se toho týče… A hlavně tam nezapomeň dopsat, že to je mizérie :-).

Máš třeba ještě nějaké vlastní projekty, kterým se věnuješ ve svém volném čase a které nesouvisí s natáčením videí?

Mám takové nějaké vlastní podnikatelské záměry a nebo investiční věci.

Mám takový realitní byznys, kdy pronajímám nemovitosti. Kdy skupuju nemovitosti a pronajímám je. To je taková má cesta ke svobodě, o které asi nikdo tak neví a která nemá nic společného s točením a se showbyznysem.

Jaké jsou tvé fixní měsíční životní náklady?

Ty krávo!

A kolik z toho jsou náklady na drogy?

Asi 95 %.

Ale k těm fixním nákladům… Já když tak koukám na ten účet, co mi tam přiletí, tak asi kolem kila, něco málo přes kilo, když beru jenom osobní život a nekupuju nemovitosti a pičárny. Prostě – to je tak na to přežití 🙂

Těch 5 % jsou nájem, žrádlo a tak.

Považuješ se za skromného člověka, který by dokázal bez problému přežít o chlebu a vodě, kdyby to bylo třeba?

Já se, kámo, vyspím i klidně v kaluži hovna, když na to přijde. A jednou za čas to dělám v rámci toho, abych zůstal oběma nohama na zemi, aby mi z toho nejeblo.

A zažil jsi třeba někdy takovou situaci, kdy jsi neměl peníze, měl jsi dluhy a tak? A nebo jakmile se nejedná o kaviár a archivní víno z roku 1850, tak to ani nestrčíš do huby?

Jo, jasně že jo. Ale to byly takové školní dluhy, kdy dlužíš kamarádovi 15 Kč za párek a nebo Startky. Ale že bych měl někde nějaké statisícové dluhy, tak to jsem jako nezažil.

Ale jasně, že jsem byl socka třeba na střední. To jsem neměl ani ká… Měl jsem hadry ze sekáče, co mi koupila matka. Teda máma. Maminka :-).

Takže v tomto ohledu jsem nebyl z nějaké bohaté rodiny do takových patnácti let. To vůbec ne, spíše naopak.

Co si vlastně strkáš do huby po večerech?

Kámo… večer si do huby strkám do huby Cessadilu. Tady je cessadiárna v Masné, což je jediné otevřené žrádlo široko daleko. Je to otevřené do sedmi do rána. A jelikož já se kolem té sedmé většinou vracím z mejdanů, tak si to vždycky večer koupím, sežeru to, jdu spát a když to najdu ještě ráno u postele, tak to i snídám.

Jezdíš třeba MHD?

Ty vole, MHD jsem nejel už fakt dlouho. Jezdím autem všude.

A nebo to je jenom pro socky?

Stopro :-).

Stává se ti, že tě občas lidé poznávají na ulici a nebo na internetu :-)?

Furt.

Vadí ti třeba, že jsi celebrita?

Ne. Miluju bejt celebrita :-).

kazma-ati

Není to někdy trochu na obtíž? Například při navazování vztahů, kdy vyjdeš ven na rande a než dojdeš domů, tak si tvá máma může přečíst v Blesku, s kým spíš?

Je to na obtíž jenom nikdy. Celebrita tam nedávej, napiš tam internetová legenda. Celebrita to je taková ta Eliška Bučková, to nechceš… Jsem nekouřil dva roky péra v Německu :-).

Takže internetová legenda, to si vyprošuju! Ale je to skvělé být veřejně známý a to, že mě to občas sere… Jen prostě nad ránem nemáš chuť poslouchat kecy nějakýho ožralýho papundekla. Ale to není nic tak stašného.

A rozhodně to přináší 99,9 periodických. Otevírá to dveře všude a rozhodně bych na tom nic neměnil.

Zvažoval jsi někdy třeba, že by ses s někým trochu „pokočkoval“ na veřejnosti a  nebo ve své show stylem ala Zdeněk Macura?

Na veřejnosti? Jako že bych se s někým takto pral? Jo vlastně jo! S mojí bývalkou, Kristelkou. Ta mi dělala scény, ta mi ji třeba pěstí nakouřila do xichtu na Andělu v obchoďáku.

Měl jsi brýle tehdy?

To jsem naštěstí neměl. To bych měl pořezaný a rozpůlený xicht od těch skel, jaká to byla liša, ty vole.

Jaké je to být celebritou a topit se v penězích, jezdit ve drahých autech, chodit s modelkami? Není to už tak trochu nuda (jestli jo, dej vědět, na chvíli si to vyměníme)?

Není! Ani náhodou. Furt mě to baví.  A je to skvělý a každému to doporučuji, aby si to aspoň jednou v životě zkusil. Je to rozhodně lepší, než jezdit MHD jako socka, prcat škaredý holky a nemít ani Káču.

Myslíš, že člověk, pokud chce dělat v showbyznysu, tak to musí být taky tak trošku magor? Že tohle je prostě právě ta jedna jediná ingredience, bez které se nejde obejít? Viz třeba Ornela Candátová, Agáta Hantuchová, Oral Sisters…

Ty vole, já nevím jako jestli tohle je jako šoubyz. Šoubyznys je show a peníze. Já dělám show, mám vlastní pořad a vydělávám peníze.  Tihleti lidi ale nedělají show a ani nevydělávají peníze. To jsou ty celebrity, jak jsi říkal. To jsou lidé z časáku, kteří reálně umí hovno, reálně žijou z hovna a nejsou tam pro svý schopnosti. Já jsem v showbyznysu pro svý schopnosti, ne proto, že bych se prostituoval v novinách. Nemusel jsem nikoho oprcat. Víš, co mám na mysli?

Jo, že jsi nikoho neprcal…

Já mám tyhle lidi u prdele a nepatřím mezi ně. A jestli je potřeba být trochu blázen a obecně, zda je to potřeba v showbyznysu? V životě je obecně třeba být blázen, nebýt upocená ovce někde v továrně na smrt a nežít zaprděnej život, který tady většina lidí žije.

Jaký je vlastně Kazma Kamič v soukromí? Je to stále stejný blázen? Je to bavič, morous a nebo bitch?

Verčo, řekni, jaký jsem člověk? Jsem zábavný určitě ne? Verča: No já nevím… 🙂

Já třeba jsem jako zábavný člověk. Takový životní optimista. Já obecně jsem člověk, který žije život.

Jako samozřejmě nejsem takový magor. A jasně, že i já občas máme každý své dny. Ale obecně jsem člověk, který žije život.

Verča: To rozhodně jo! A já se třeba hodně setkala dříve s tím, že se mě lidé ptali, jak můžeš chodit s tím Kazmou… A já jim říkala, že nechodím s Kazmou. Ale s Kamilem. A to, jakou má mediální tvář, neodpovídá tomu, jaký skutečně je. Spousta lidí si myslí, že to je namyšlený debil, který hulí a fetuje. A není to pravda… Ale jinak je to hodnej kluk. A pořád se v něm nezpře, že je dobře vychovaný kluk a že je z Moravy.

To, že fetuju, tak to je pravda 🙂 :-).

kazma-policie

Kazmův komentář k fotce: Dobrej zbytkáček po ránu. 50 litrů do kapsy to pořeší a jede se dál #MámVpiči

OK, budu dělat, že jsi nám teď nedal každému pět tisíc, aby se tento chvalozpěv v tomto rozhovoru objevil….

Verča: No proto mě sem pozval. Měla jsem odříkat jenom tuhle frázi.

Kazmo, to je asi vše. Zeptal jsem se na vše, na co jsem chtěl. Teď dávám prostor tobě, chceš se na něco zeptat ty mě?

Zajímá mě, proč máš hlavu jak kolo štěstí. A vypadáš jako člověk‚ který pracuje v půjčovně vyhořelých sirek. To mi včera řekla kamarádka. Odpovíš na to?

Jooo. Protože moc fetuju a pracuju v půjčovně ohořelých sirek :-).

Tak a poslední otázka před popravou a veřejným lynčem na Objevit. Chtěl bys prostřednictvím tohoto rozhovoru vzkázat něco svým fanouškům, haterům či našim čtenářům? A prosím – to, že chodíš na web Zooporn.org zmiňovat nemusíš. Už jsme o tom psali nedávno :-).

Ať jdou do píči, že mě nezajímaj. Napiš to tam!

Tak a to byla tedy fakticky poslední slova Kazmy před tím, než dožral celý guláš a pak ještě tři tuny smažáku.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru