Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Kávové trendy 2015 podle NCA AktualityCZ

Kávové trendy 2015 podle NCA AktualityCZ

PARDUBICE –  Nápojová ambulance, jako poskytovatel kávových služeb v kancelářích musí vědět, co se na trhu s kávou Spotřeba kávy neklesne, bude pokračovat nárůst u káv připravovaných doma
děje. Americké trendy dříve nebo později dorazí také do Evropy. Proto je zajímavé podívat se na to, jak vypadají  zvyky pití kávy v USA. Prezentované údaje pocházejí ze zprávy NCA – National Cofee Association.

Spotřeba kávy v průběhu minulého roku vzrostla a trend individuálně připravovaných kávových specialit nejeví žádné známky zpomalení. Osmdesát tři procent dotázaných dospělých v USA uvedlo, že mělo včera minimálně jednu kávu, což je o 5 %  více než v loňském roce. Současně s tím procento těch, kdo si dopřejí kávu denně, je stabilní (63%)..
Nejnovější výzkum NCA o spotřebě kávy na trhu také ukazuje, že formát vaření kávy doma pokračuje a dramaticky roste. Dvanáct procent dospělých Američanů uvedlo, že nyní vlastní kávovar, proti 10 % v loňského roku a 7 ​​% v roce 2011. To má vliv i na další číslo, že si doma připravil svoji oblíbenou kávu téměř jeden ze tří dotázaných (31 % ).
Mladší spotřebitelé mají lepší vztah k míchaným nápojům na bázi espressa, než je jiných věkových skupin. 16 % dotázaných z  věkové kategorie 18-39  si včera dopřálo míchaný nápoj na bázi espressa, jako je caffe latte, nebo capucciono, v porovnání s pouhými 6 % u věkové skupiny nad 60.

Nicméně se zdá, že celková denní spotřeba kávy u mladších spotřebitelů klesá. U věkové skupiny 18-24 , klesla denní spotřeba kávy na 41 % z 50 % z loňského roku, pro skupinu

25-39  spotřeba klesla na 59 % z 63 % .

Naopak , celková denní spotřeba kávy u věkové skupiny nad 60 se zvýšila na 76 % proti 71 % v roce 2012 , a pro skupinu 40 – 59 na 69% z 65 % v loňském roce . Ze studie také vyplývá, že skupina 60+ upřednostňuje tradiční, gurmánskou kávu, neb její spotřeba narostla na 24 % z 19% v roce 2012 . U skupiny 25 až 39 je tomu naopak, hodnoty klesly na 18 % z 26 % v loňském roce .

„Studie NCA prokázala, že americká spotřeba kávy pokračuje v trendu směrem vzhůru a pro spotřebitele je stále více důležitá rozmanitost a pohodlí přípravy, ” komentuje fakta Robert F. Nelson, prezident a výkonný ředitel NCA .
NCA provádí studie národních trendů pití kávy trendy každoročně od roku 1950 . Jedná se o nejdelší dostupné statistické řady spotřebitelských konzumací v USA Letošní studie vychází z národně reprezentativního vzorku 2840 dospělých, kteří absolvovali on-line průzkum.

Bohužel nejsou k dispozici separátní data o spotřebě v průběhu pracovní doby. Tato spotřeba je zahrnuta do dotazu: Měl jste včera alespoň jednu kávu?

Trendy pití kávy pro rok 2014 tedy jsou: gurmánské kávy, míchané nápoje na bázi espressa, domácí příprava káva, rozmanitost káv a pohodlná příprava.   Nápojová ambulance jako poskytovatel kávových služeb v kancelářích je připravena na letošní trendy reagovat.

Autor: Petr Veselý, Nápojová Ambulance, www.n-a.cz

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru