Dnes vyšlo 15 článků

Káva z laboratoře: Atomo Coffee chutná jako káva i bez kávových zrn

Káva z laboratoře: Atomo Coffee chutná jako káva i bez kávových zrn

Nejprve se začaly rodit rostlinné alternativy živočišného mléka, nyní přišla na řadu káva. Produkce kávových zrn rok od roku stoupá. Začala se rodit alternativa, která je vytvořena z melounových semínek.

Startup Atomo se sídlem v Seattlu vytvořil první molekulární šálek kávy na světě – bez kávových zrn. Prvním produktem společnosti je studený nápoj, který by se měl začít prodávat v tomto roce, vypadá a voní stejně jako běžný šálek kávy, Kromě toho, že je navržen tak, aby chutnal jemněji nebyl tak hořký. Možná do nápoje nebudete muset přidávat smetanu nebo cukr.

Přestože není vyroben ze skutečných kávových zrn, Atomo brew stále obsahuje kofein. Základ je vyroben z přírodních složek; další zveřejněné přísady jsou melounová semena a semena slunečnice.  Atomo spolupracovalo s firmou Mattson, která se zabývá vývojem potravin a nápojů, při výrobě kávy.

A i když si můžete položit otázku, proč je třeba kávu přepracovat, zakladatelé společnosti Atomo tvrdí, že vzhledem k rostoucím účinkům změny klimatu potřebujeme udržitelnější řešení, které by pomohlo uspokojit každodenní zvyk v podobě pití šálku kávy. Atomo svým příznivcům zaručuje totožnou chuť kávy, jakou známe, ale také by měla obsahovat stejný podíl kofeinu.

“Rádi se považujeme za Teslu v kávě,” řekl Stopforth, který strávil poslední dvě desetiletí prací v potravinářské vědě a vývoji. Kleitsch je podnikatelem a bývalým produktovým manažerem společnosti Amazon. „Než Tesla přišla, pokud jste chtěli luxusní a výkonné vozidlo, které bylo odpojené od nafty a paliva, neměli jste na výběr,“ řekl Stopforth. “Stejně tak před Atomo, pokud jste chtěli kávu, která nebyla spojena s odlesňováním, neměli jste na výběr. Teď už máte. “

Alternativní kávu začnou výrobci distribuovat nejprve v kavárnách v „rodném“ Seattlu. V budoucnu by se měla objevit na pultech obchodů i v podobě velkých kávových zrn, která si budete moci namlít sami.

Zdroj, foto: bloomberg.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru